brightside.me

Lucia Mužlová / / Svet
Na našej planéte je mnoho krásnych miest. Stačí len otvoriť oči a pozerať sa tým správnym smerom. Niektoré miesta sú ale také nádherné, že lákajú turistov z celého sveta a teda môžete mať nepríjemný pocit, že je okolo vás veľa ľudí. Dnešný článok je o miestach, kde ešte toľko turistov nenájdete a preto by ste sa tam mali vybrať. Kým nebude neskoro.

Keď si chceme oddýchnuť na dovolenke, väčšinou si vyberieme nejakú obľúbenú destináciu a veľa o tom nepremýšľame. Z nejakého dôvodu ešte stále prevláda dogma, že čím viac turistov, tým lepšie miesto na oddych to je. Nie je to však vždy pravda. Na celom svete môžete nájsť niekoľko „rajov na Zemi“, ktoré zatiaľ nie sú veľmi populárne. Vybrali sme pre vás 15 čarovných miest, vďaka ktorým sa dostanete preč od veľkých más a budete si môcť vychutnať pokoj plnými dúškami.

Sú miesta, ktoré by ste mali navštíviť predtým, ako zomriete. Jedným takým miestom je aj Island. 

Jose Ignacio, Uruguaj

miestabezturistov1
protothema

V Jose Ignacio žije len 300 ľudí, no v zime (teda vtedy, keď je na juhu Ameriky leto), je toto miesto plné latinskoamerických hviezd. Preto tu nájdete luxusné hotely, moderné reštaurácie a pekné obchody. Jose Ignacio je idálnou voľbou pre ľudí, čo si radi doprajú trochu luxusu, no nemôžu nájsť súkromie, po ktorom túžia.

Koh Rong, Kambodža

miestabezturistov2
thousandwonders

Ak si chcete oddýchnuť od civilizácie, potom budete určite musieť navštíviť ostrov Koh Rong. Žiadne mrakodrapy ani hluk, či autá tu nenájdete. Je tu len ticho, ktoré je ideálne pre rybárčenie a tichá príroda, ktorá očarí každého. Koh Rong je často popisovaný ako „to, čo bolo Thajsko ešte pred 20 rokmi“.

Bangladéš

miestabezturistov3
Saad Rahman

Bangladéš je nápadne krásna krajina s rozmanitou kultúrou a bohatou históriou. Cestovný ruch nie je nijak zvlášť dobre vyvinutý, no nájdete tu veľa zaujímavých miest. Nachádza sa tu aj najväčšie mangrovové pobrežie a najdlhšia pláž na svete Maharaj.

Sofia, Bulharsko

miestabezturistov4
Aleksasho

Mesto Sofia je jedno z najlacnejších a turisticky veľmi zaujímavých miest spomedzi ostatných hlavných miest Európy. Nájdete tu bohatú zásobu historickej architektúry, ktorá vás zaručene ohromí. Podľa odborníkov na cestovný ruch sa ale Sofia prebíja do popredia, takže sa očakáva, že onedlho bude zaplavená turistami.

Ambergris Caye, Belize

miestabezturistov5
Scott E. Allen

Ostrov Ambra Caye má bohatú históriu. Kedysi tu žili Mayovia, lovci veľrýb a dokonca aj piráti. Ambergris Caye dnes láka potápačov z celého sveta a nachádza sa v blízkosti bariéry, ktorá je druhým najdlhším útesom na svete.

Mjanmarsko

miestabezturistov6
rsaa.org.uk

Mjanmarsko, tiež známe ako Barma, je malá krajina v juhovýchodnej Ázii. Slovo „mjanmar“ v preklade znamená „rýchlo“ a asi sa niet čomu čudovať. Túto krajinu v roku 2010 navštívilo len 300 000 turistov. O tri roky neskôr sa čísla nafúkli na 2 milióny. Cestovný ruch sa v tejto krajine rozvíja rýchlo, no ešte stále máte šancu vychytať „suché“ obdobie a užiť si trochu samoty.

Roatan, Honduras

miestabezturistov7
Huy Hoang

Výletné lode sa na ostrov Roatan začali plaviť len v roku 2005. Zrejme to bude sčasti aj preto, že Honduras nie je práve najbezpečnejšie miesto na svete. Roatan si však získal svoju kategóriu návštevníkov a jedná sa najmä o potápačov, ktorí prichádzajú najmä kvôli útesu Mesoamerican.

Apúlia, Taliansko

miestabezturistov8
Davide Tornese

Dovolenka v Apúlii bude určite nezabudnuteľná. Azúrové more, červený piesok, krásne západy Slnka, a čo je najdôležitejšie, veľmi pohostinní obyvatelia. Okrem relaxu na pláži tu nájdete mnoho zaujímavostí, ktoré sa oplatí vidieť. Či už to bude hrad Bari, bazilika Santa Croce, alebo archeologické múzeum v Rignaro Garganico.

Zambia a Zimbabwe

miestabezturistov9
world-fact

Toto krásne mesto sa až príliš podobá na Viktóriine vodopády. Nachádza sa však v blízkosti Národného parku Hwange a len málokto o ňom vie. Park je naozaj obrovský, až 14 600 km². Nájdete tu krásne jazerá, vzácne rastliny a voľne žijúce africké zvieratá a veľké množstvo vtákov. Národný park Hwange sa tiež pýši veľkým počtom slonov. Žije ich tu viac ako 30 000.

Busan, Južná Kórea

miestabezturistov10
Colin Jones

Hordy turistov ešte stále radšej zamieria do Soulu a na toto druhé najväčšie juhokórejské mesto už neostáva veľa času. Toto mesto dostalo aj prezývku „letné hlavné mesto Kórei“, a to z dôvodu, že tu nájdete veľa krásnych pláží. Okrem toho je toto mesto známe aj vďaka umeniu, múzeám, otvorenej vtáčej rezervácii, či rybím trhom.

Manila, Filipíny

miestabezturistov11
John Farrell

Manila je druhé najväčšie mesto na Filipínach. Môže sa pochváliť najmä vynikajúcim a lacným jedlom. Trojchodové menu vás tu bude stáť cca 20 eur, čo je ešte stále málo, pretože v iných mestách za to isté zaplatíte okolo 107 eur. Mesto je plné rôznych atrakcií, starých kostolov, krásnych zámkov a múzeí.

Phú Quốc, Vietnam

miestabezturistov12
Javi Stolz

Phú Quốc je jednoducho raj. Ostrov je obklopený snehovobielymi piesočnými plážami, voda je tu čistá ako krištáľ a džungle zelené ako smaragd. Môžete sa tu potápať, ísť na kanoe, alebo navštíviť rôzne farmy. Dovolenka na tomto ostrove ponúka jedinečné spojenie človeka a prírody a pocit akejsi spolupatričnosti.

York, Veľká Británia

miestabezturistov13
Lev Tsimbler

York je jedným z najkrajších a starovekých miest v Anglicku. Má všetko, čo by malo mať anglické mestečko. Krčmy, čajovne a kaviarne, staré budovy, kostoly a podobne. Jednou z hlavných atrakcií Yorku je naozaj veľkolepá katedrála, ktorá má viac ako 500 rokov. York každým rokom navštevuje viac a viac turistov, takže sa poponáhľajte, aby ste si ho užili v pokoji.

Kep, Kambodža

miestabezturistov14
Antoine Lanne

Začiatkom roku 1908 bolo mesto Kep miestom, kde mala francúzska elita svoje luxusné domy. Bolo známe pre svoje fantastické reštaurácie a drahé vily. Po občianskej vojne však bolo ponechané „len tak“. Napriek tomu je to dnes mesto, ktoré je ideálne na odpočinok a relax.

Salinas Grandes, Argentína

miestabezturistov15
llamatravelblog

Táto soľná púšť je nádherná a obrovská. Je dlhá až 250 a široká 100 kilometrov. Keď prší, premieňa sa na obrovské zrkadlo. Hoci tadiaľto vedie niekoľko železníc, stále je toto miesto považované za nedostupné, a preto nie je až tak populárne medzi turistami.

interez.sk (Lucia M.), brightside.me


Komentovať (0)