Foto: Vintage.es

Ľuboš Belko / / Série
Nie každému musí byť celkom jasné, čo je špicatá podprsenka i keď z jej názvu je to viac než zjavné. Dnes sa pozrieme na slávnu éru tohto strihu spodného prádla.

Pokiaľ neviete ako vyzerá špicatá podprsenka, máte šancu sa dnes pokochať týmito fotografiami niekdajších sex symbolov. V angličtine je tento typ podprsenky známy ako Bullet Bra (nábojová podprsenka), čo môže vzbudiť dojem taktického odevu. Opak je však pravdou, i keď rozhodne môžeme hovoriť o taktike upútania pozornosti. 

Podprsenka je šitá spôsobom, ktorý spôsobuje, že aj pod vrchným dielom oblečenia je očividný jej kužeľový strih. Ten bol veľmi populárny v období štyridsiatych a päťdesiatych rokov minulého storočia. Slávu im priniesli vtedajšie idoly ženskej krásy, zväčšia hollywoodske herečky. Tie nosili obtiahnuté svetríky, ktoré ešte viac zdôrazňovali tento netradičný tvár poprsia.

Spoločnosť s názvom What Katie Did sa zaoberala starodávnym strihom spodného prádla. V roku 1999 opäť uviedli na trh špicatú podprsenku, vďaka čomu prišla opäť do povedomia spoločnosti. Odvtedy sa mnoho ďalších dizajnérov tohto nápadu ujalo a tak sa medzi nás vrátil tento ikonický skvost.

Pozri aj: Firma ASOS zverejnila fotografie plaviek, na ktorých neodstránila modelkám nedokonalosti

boredpanda.com
0
Komentovať (0)