Foto: Twitter.com

Michaela / / Série
S pomarančovou kožou na stehnách, striami či jazvami, ktoré sú spomienkou na mladosť, sa stretáva drvivá väčšina žien. Je fajn, keď aj módne značky dajú na vedomie, že nedostatky sú prirodzenou súčasťou ľudských tiel.

Modelky nežijú niekde v paralelnom svete. Sú to ženy z mäsa a kostí, ktoré tiež za sebou majú svoju minulosť. Sú obdarené krásou, ktorá vyráža dych. To je fakt a my im ju nezávidíme. Ale tiež ich v puberte mohlo trápiť akné, z ktorého nejednému z nás zanechalo pamiatku vo forme jazvičiek. No internetový obchod ASOS sa rozhodol k odvážnemu kroku. Prestal vo Photoshope odstraňovať tieto nedostatky svojich modeliek a ľudia sú z toho doslova nadšení.

Je to príklad pozitívnej reklamy, ktorá má zmysel. Ak si náhodou vyberáte plavky na leto, určite vás zaujme, keď na fotografii uvidíte ženu so striami. Nejde o škodoradosť, ale o prirodzenosť. Kráska, na ktorej pozadí nájdeme stopy po striách sa tak akosi viac priblíži žene, ktorá sa snaží udržať šialené tempo s chorým ideálom krásy, ktorý nám je prezentovaný všade navôkol.

Firma však tak neurobila po prvýkrát. Už v minuloročnej kolekcii si zákazníčky mohli všimnúť strie, ktoré neodstránili modelke v reklamnej kampani. Ľudia sú z toho doslova nadšení.

Dobrá práca ASOS za to, že ste neschovali stopy po akné, ani po striách

Tento Tweet bol zdieľaný viac než 18-tisíckrát

Ak sa však pokúsite vyhľadať si tento model plaviek, fotografiu so striami  v internetovom obchode ADOS už nenájdete. Aj to, že ju vôbec zverejnili, je veľký krok v priemysle, kde hrá hlavnú úlohu ilúzia a nie skutočnosť.

Našťastie nájdeme oveľa viac príkladov pozitívnej reklamy

Tieto fotografie so striami nájdete aj na oficiálnych stránkach eshopu

asos.com

Kde hľadať? Stačí sa len zamerať na oblasť okolo zadku

asos.com

Určite táto reklamná kampaň osloví viac žien, než pohľad na ženy s konfekčnou veľkosťou dvanásťročného dievčaťa. Najmä mnohým ženám to môže zdvihnúť sebavedomie. Určite ich poteší, že pomarančová pokožka sa nevyhne ani modelkám. Kiež by bolo viac takýchto príkladov!

Pozri aj: Táto matka zverejnila status, v ktorom vysvetľuje, že štíhla postava vás automaticky neurobí šťastnými

metro.co.uk
0
Komentovať (0)