/ 4 / Lucia Mužlová
Šikana neexistuje len na detskom ihrisku. Každodenne sa s ňou stretávajú aj dospelí ľudia. Andrew Faas, bývalý vedúci pracovník dvoch maloobchodných spoločností, sa kruto...

Šikana neexistuje len na detskom ihrisku. Každodenne sa s ňou stretávajú aj dospelí ľudia. Andrew Faas, bývalý vedúci pracovník dvoch maloobchodných spoločností, sa kruto popálil. Na svojich skorumpovaných kolegov zapískal, aby ich upozornil a za moment mal hacknutý telefón, email a dokonca dostával anonymné listy s hrozbou smrti. Dnes Andrew hovorí, že každý pracovník by mal prejsť psychologickým testom. Nikdy neviete, akí vaši kolegovia v skutočnosti sú.

Čo by sa teda malo testovať? 20 znakov, ktoré vytvoril známy psychológ Robert Hare. Psychopat síce môže testom prejsť a nemusí sa „odhaliť“ hneď, no koniec koncov to raz vyjde najavo. Pripravili sme pre vás niekoľko znakov, podľa ktorých odhalíte, že váš kolega je psychopat. Jedná sa práve o niektoré znaky, ktoré spracoval a vytvoril Robert Hare.

Majú sadistické motívy a zámery

psychopat2
youtube.com

Znak, ktorý hovorí sám za seba, je sadistický charakter. Psychopat motivuje ostatných pomocou strachu, nie pomocou rešpektu.

Pôsobia nenútene a majú často veľký povrchný pôvab

psychopat3
flickr.com

Psychopati sú majstri v tom, aby sa za každú cenu ukázali v dobrom svetle, aby zanechali dobrý dojem. Radi konverzujú a často sa jedná o vtipné, nereálne a nepravdivé historky, v ktorých oni vyzerajú dobre. Ak sa s ním stretávate v práci pravidelne, možno dokonca ešte aj dnes veríte, že je to slušný človek, s ktorým sa môžete dobre porozprávať o hocičom.

Majú o sebe veľmi vysokú mienku

psychopat4
flickr.com

Psychopati vidia sami seba ako stred vesmíru. V ich myšlienkach je zakódované, že ostatní ľudia sú len nástroje, ktoré sa majú používať, keď je to dôležité.

Sú si istí sami sebou, a to aj vtedy, keď čelia tvárou v tvár drvivým dôkazom

psychopat5
flickr.com

Mnoho ľudí zápasí so sebavedomím. Psychopati, na druhej strane, môžu byť identifikovaní práve podľa veľkého sebavedomia. Či je ich pýcha zrejmá alebo skrytá, dajte si pozor na kolegov, ktorí o sebe stále hovoria niečo pozitívne.

Sú to patologickí klamári

psychopat6
youtube.com

Akonáhle začne psychopat klamať, nedokáže sa zastaviť. Na rozdiel od normálnych ľudí, psychopatovi je jedno, či sa na jeho lži príde, pretože ich len zakryje ďalšími a ďalšími klamstvami.

Myslia si, že pre nich pravidlá neplatia

psychopat7
apimages.com

Psychopati sú notoricky známi aj preto, že bojkotujú spoločenské normy a pravidlá. Sú sústredení len na seba, podobne ako narcisti. Vidia východisko zo situácie aj prostredníctvom zlého správania.

Žijú parazitným spôsobom života

psychopat8
flickr.com

Tyrani sú cieľavedomí, myslia len na seba a na to, čo chcú dosiahnuť. Presne ako parazit. Plánujú si svoj život a správajú sa tak, že neberú ohľad na nikoho iného. Majú také nafúknuté sebavedomie, že si myslia, že sú niečo viac, a že pre nich pravidlá jednoducho neplatia.

Pokračovanie na ďalšej strane…Komentovať (0)