Simona Gray / / Série
Vianoce sú už tu a ak ešte nie ste vo vianočnej nálade, možno vám trochu pomôže aj Harry Potter. Nechajte sa očarovať, zapnite koledy a nájdite si recept na ďatelinové pivo!

Harry Potter nás už naučil mnoho dôležitých vecí, od odvahy, statočnosti a priateľstva až po to, že si máme vo vlaku z vozíka s občerstvením vždy kúpiť zo všetkého. Taktiež vďaka nemu vieme ako poraziť temného čarodejníka s haďou tvárou a nijakým nosom, ktorý sa snaží ovládnuť svet. 

Ale vedeli ste, že sedem kníh o Harrym Potterovi môže taktiež slúžiť ako príručka na správne prežitie sviatkov?

Keďže Vianoce sú už skutočne bližšie ako za rohom, domáci škriatkovia v rokfortskej kuchyni už určite usilovne pečú koláče a Weasleyovci budú čoskoro opäť behať vo svojich vianočných pulóvroch, máme pre vás pripravených 13 vecí, ktoré nás čarodejnícky svet naučil o Vianociach.

Keď príde na darčeky, je to hlavne myšlienka, na ktorej záleží

culturless.com
Foto: Courtesy of Warner Brothers

Najmä ak je to doma upletený pulóver s vašimi iniciálami, ktorý pre vás urobila pani Weasleyová, aby vám dala vedieť, že ste tiež súčasťou rodiny. Radšej by ste, samozrejme, dostali novú metlu, ale aj tak to od nej bolo veľmi pekné.

Rodinné stretnutia môžu byť zložité, ale občas si treba zahryznúť do jazyka

Nezáleží na tom, ako veľmi vás nahnevala a ako veľmi máte chuť to urobiť, nafúknuť vašu tetu nikdy nie je dobrý nápad, hlavne na Vianoce. Skončí to v slzách a vy si budete musieť zbaliť kufre a chytiť rytiersky autobus. A vieme, aká nespoľahlivá je doprava na Vianoce.

Je úplne v poriadku, ak budete cez Vianoce len jesť a hrať stolové hry

therpf.com
Reprofoto (Youtube.com)

Áno, áno, Hermiona by pravdepodobne písala eseje na druhý polrok, cvičila sa v elixíroch a všetky vianočné nákupy by mala hotové s niekoľkotýždňovým predstihom, ale nevadilo by jej, ak by ste vy nerobili nič. Teda…pokiaľ by ste pritom sem-tam nazreli do Zakázaného oddelenia a našli nejaké veci o Nicholasovi Flamelovi.

Nezabudnite na starých ľudí, cez Vianoce sa môžu cítiť osamelo

Bolo by od vás milé, keby ste sa v tomto čase zastavili u starších známych, príbuzných alebo susedov a strávili s nimi chvíľku času. Ale radšej si pred tým, ako sa zastavíte s koláčmi, niekoľkokrát skontrolujte, či sú to skutočne oni a nie náhodou Voldemortov domáci maznáčik. Pozeráme sa na TEBA, Bathilda.

Vianoce sú vaša jediná možnosť dostať pusu pod imelom

Foto: Pixabay.com

Váš osobný život možno v poslednom čase nevyzerá práve najlepšie, aspoň čo sa vzťahov týka, ale teraz je vaša šanca. Postavte sa pod imelo…Funguje to dokonca aj v temných časoch, kedy je Dumbledorova armáda vaša jediná spása a nikto vám neverí, že Veď-Viete-Kto sa vrátil.

Nevyzdobiť každú časť vášho obydlia trblietavými vianočnými vecičkami neprichádza do úvahy

Nechce sa vám vešať vianočné svetielka ani zdobiť chodby cezmínou? No tak! Nebuďte Scrooge, aj Voldemort mal určite mini verziu seba samého, ktorú nastokol na vrchol stromčeka a dve stopy vysoký profesor Flitwick dokáže vyzdobiť celý Rokfort. Pôsobivé. Rozvešajte teda vianočné reťaze, lamely, zapnite svetielka a nechajte sa uvrhnúť do vianočnej nálady.

Uistite sa, že ste obklopení ľuďmi, ktorých máte radi a nikto z vašich milovaných nie je sám

wikia.com
Foto: wikia.com

Pokúste sa byť Ronom, ak máte niekoho podobného Harrymu a zostaňte tieto Vianoce s ním, ak viete, že bude sám – niekoľko partičiek čarodejníckeho šachu a možno rachotiacej sedmy by vás malo zabaviť. Ron je ten chlapec, ktorý cez Vianoce zostal v škole, pretože jeho kamarát sa nemal kam vrátiť. Na Vianoce by nemal byť nikto sám a ak môžeme, je aj našou úlohou postarať sa o to, aby nikto nezostal sám.

Vianočné párty sú tie najlepšie

travelandleisure.com
Foto: Wikia.com

Vianočné párty nemusia byť len nie-príliš-vydarený vianočný punč a zbor, ktorého spev by mohol byť aj lepší. Vianočný ples v Ohnivej čaši by si každá vianočná párty mala brať za vzor a ak sa vám ešte podarí nájsť Viktora Kruma, s ktorým by ste mohli tancovať, bude to skutočne dokonalé.

I keď sa občas zdá, že veci nevychádzajú podľa plánu, čaro Vianoc dokáže všetko aspoň trochu zlepšiť

independent.co.uk
Oficiálne foto distribútora

Ste už celé mesiace na úteku pred temným pánom a jeho prisluhovačmi? Žijete v stane uprostred lesa? Nebojte sa! Harry a Hermiona si na svojej ceste do Godricovej úžľabiny uvedomili, že je Štedrý večer a bol to jeden z najroztomilejších momentov. Vianočný zázrak. Možno sa jeden nájde aj pre vás.

Starí ľudia občas vedia dať veľmi dobré darčeky

Ak sa trasiete strachom, že si pod vianočným stromčekom nájdete ďalšie ponožky, voňavku, ktorá páchne po fialkách alebo selfie tyč, pretože vaša babka si myslí, že dnešné deti to úplne žerú, nestrácajte nádej. Dumbledore dal Harrymu neviditeľný plášť, takže nikdy neviete.

Piť na Vianoce všetko, čo vám príde pod ruku nie je dobrý nápad

bustle.com
Foto: Screen (Youtube.com)

Prosím, dajte strýkovi Kevinovi vedieť, že pár ďatelinových pív je v poriadku, ale keď bude svoje nápoje miešať, asi to neskončí dobre. Všetci vieme, čo sa stalo Hagridovi, keď vypil príliš veľa ohnivej vody (…kúpil si draka…) a Hermiona je chodiacim dôkazom toho, že by sme sa od všehodžúsu mali držať čo najďalej. Mňau.

Posúvanie nechcených darčekov nie je dobrý nápad

Rozhodli ste sa niekomu dať ten strašný náhrdelník, ktoré vám darovala tetička Suzie? Radšej zadržte, spomínate si, čo sa stalo, keď Draco vtedy zmätkoval s tým náhrdelníkom, ktorý nakoniec skončil u Katie Bellovej? Hej, neskončilo to dobre. A vy predsa nechcete, aby sa tetička Suzie vzniesla do vzduchu a desivo kričala v strede Rokvillu.

Je v poriadku zjesť toho cez Vianoce toľko, koľko budete schopní

wikia.com
Foto: wikia.com

Na Rokforte majú celú kuchyňu domácich škriatkov, ktorí pripravujú jedlo na vianočnú hostinu a keď sú vaše taniere prázdne, tak sa zázračne znova naplnia. Takže ak Rokfort hovorí, že je v poriadku jesť ďalej, môžete aj vy bez výčitiek svedomia pokračovať.

Pozri aj: 12 fanúšikovských teórií, ktoré ti úplne zmenia pohľad na Harryho Pottera

interez.sk (Simona Gray) sugarscape.com
0
Komentovať (0)