Foto: runthinkshootlive.com, Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland (flickr.com)

Poznáte tieto úžasné miesta v krajine našich severných susedov?

Dovolenková sezóna je v plnom prúde a neobchádza ani redakciu Interezu. Už zajtra (2. august) sa časť redakcie chystá na cestu, ktorú sme si sami nazvali Dobrodružná cesta za Baltským morom. A vy tam môžete byť s nami. Úžasné miesta, ktoré sme sa rozhodli navštíviť vám ukážeme pomocou stories na našom Instagrame a pravidelne sa tak s vami podelíme o naše zážitky. 

Dobrodružná cesta za Baltským morom, ktorú sme si vymysleli, spočíva v spoznaní krajiny nášho severného suseda. I my sme počas leta zatúžili po návšteve mora, no rozhodli sme sa pre alternatívnejšiu možnosť. Poľsko svojim návštevníkom ponúka široké možnosti kultúrnych, prírodných i technických pamiatok, na ktoré môže byť právom hrdé. Ak vás zaujíma, ktoré miesta sme sa rozhodli preskúmať sledujte nás počas najbližšieho týždňa na našom Instagrame.

Tatry

Najmladšie, najvyššie a pre mnohých určite aj najkrajšie pohorie Poľska. Tatry, o ktoré sa bratsky delíme s našim severným susedom, zaberajú v Poľsku omnoho menšiu časť ako u nás, no určite sa ich oplatí spoznať i z tejto strany. Na poľskej strane Tatier nájdete napríklad najväčšie tatranské pleso Morské oko či nádherný kaskádovitý systém Mickiewiczovych vodopádov.

Morskie Oko

Brezinka

Najznámejšie miesto spojené s desivou históriou druhej svetovej vojny leží len niečo cez 100 kilometrov severne od Slovenských hraníc. Opisovať najväčší koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau je zrejme zbytočné. Navštíviť ho by však aspoň raz v živote mal dozaista každý z nás len preto, aby sám seba utvrdil v tom, že história sa už nikdy nesmie zopakovať.

Auschwitz

Wieliczka

Wieliczka je jedna z najstarších soľných baní na svete. Nachádza sa v obci Wieliczka blízko poľského Krakowa. Soľ sa na tomto mieste ťažila už od 13. storočia. Túto soľnú baňu ročne navštívi viac ako milión turistov. Ak sa dostanete do jej podzemia, uvidíte rôzne sochy, galérie, ale aj kaplnku. Prečo je teda taká výnimočná? Wieliczka má 9 poschodí je hlboká 327 metrov a dlhá neuveriteľných 300 kilometrov. V jej útrobách nájdete podzemné jazero či kaplnku, ktorá pojme pohodlne i 500 ľudí. Viac o tomto úžasnom mieste sa dozviete v našom staršom článku a náš príspevok z nej môžete na Instagrame očakávať 2. augusta.

Kopalnia soli Wieliczka

Krakov

Druhé najväčšie mesto Poľska a jadro južnej časti krajiny našich susedov leží len niečo viac ako 100 kilometrov od slovenských hraníc. Krakov je pre turistov zaujímavý najmä početnými historickými pamiatkami v Starom meste. V súčastnosti je mesto dôležitým poľským centrom vzdelania a sídli tu viac ako 20 univerzít. Na našej ceste neobídeme ani Krakov a preto ak vás naše zážitky zaujímajú, nezabudnite 2. augusta sledovať náš Instagram.

Spring in Krakow .....

Varšava

Hlavné a najväčšie mesto Poľska je obľúbenou destináciou veľkého množstva turistov a tento rok ho neobídeme ani my. Z obrovského množstva možností, ktoré Varšava ponúka, určite neobídeme časť mesta, kde sa počas 2. svetovej vojny nachádzalo najväčšie židovské geto na svete. Navštíviť okrem historického centra plánujeme i unikátne Neónové múzeum, aké nenájdete nikde inde v Európe. Príspevky z Varšavy môžete na našom Instagrame sledovať 3. a 4. augusta. Ak si výlet do Varšavy plánujete i vy, potom vás radi inšpirujeme naším starším článkom, v ktorom sme zhrnuli 10 miest vo Varšave, ktoré si rozhodne nemôžete nechať ujsť.

Warsaw3441-2

Malbork

Najväčší tehlový gotický hrad a jedna z najkrajších poľských kultúrnych pamiatok na zozname UNESCO leží neďaleko našej cieľovej destinácie. Hrad Malbork začal už v roku 1274 stavať Rád nemeckých rytierov a počas svojej histórie bol niekoľkokrát poškodený. Snáď najviac v roku 1945, kedy ho pri bojoch o mesto poškodila Červená armáda. Príspevok z tohto zaujímavého miesta môžete na Instagrame sledovať počas najbližšieho víkendu.

Malbork Castle

Gdansk

Cieľová destinácia našej trasy je jedno z najstarších poľských miest Gdansk. Dnes je mesto najdôležitejším poľským prístavom a významným strediskom prímorského cestovného ruchu. Každoročne ho navštevuje niekoľko stoviek tisíc turistov, prevažne domácich, no i veľké množstvo zahraničných návštevníkov. Gdansk má svoje miesto i vo svetovej histórii. Práve tu na polostrove Westerplatte začala druhá svetová vojna útokom nacistov na prístavné mesto, ktorého sa muselo Nemecko po prvej svetovej vojne po podpísaní Versaillskej vzdať. Naše zážitky z niekoľkodňového pobytu na severnom pobreží Poľska môžete na Instagrame sledovať od 4. do 8. augusta.

Westerplatte

Slowinský národný park

Miesto ďaleko na severe Poľska, ktoré svojím prostredím pripomína horúcu Saharu. Slowinský národný park zahŕňa územie niekoľkých pobrežných jazier a piesočných dún, ktoré patria medzi najnavštevovanejšie miesta tejto časti krajiny. V národnom parku môžete nájsť aj bývalú nacistickú raketovú základňu, kde Nemci testovali najrôznejšie zbrane. Počas našej cesty toto miesto rozhodne neminieme a vy ho budete môcť sledovať spolu s nami.

Moving dunes, Slowinski National Park.

Lodž

Každá cesta musí niekde skončiť a pre nás to bude práve mesto s názvom Lodž. Lodž je mnohokrát označované ako najalternatívnejšie a kreatívne centrum Poľska a práve týmito superlatívmi nás pri vyberaní poslednej zastávky zaujalo. O tom, či si takéto prívlastky mesto zaslúži, sa budete môcť na našom Instagrame 8. a 9. augusta presvedčiť i vy.

Łódź
Ak poznáte zaujímavé miesto v Poľsku, ktoré by sme si určite nemali nechať ujsť a nachádza v blízkosti našej trasy, neváhajte sa oň spolu s nami podeliť v komentári pod článkom. Veľmi radi sa necháme inšpirovať vašimi tipmi a skúsenosťami. Vidíme sa na Instagrame.

Pozri aj: Úžasné miesta máme i na Slovensku. Niekoľko tipov na dovolenku u nás nájdete na tomto odkaze.

wikipedia.org
Príbehy
0
Komentovať (0)