Jaroslav Novák / / Lokál
Letná festivalová sezóna je v plnom prúde. Mnoho veľkých slovenských festivalov pre tento rok už brány zatvorilo, no ešte stále si máte možnosť vybrať...

Letná festivalová sezóna je v plnom prúde. Mnoho veľkých slovenských festivalov pre tento rok už brány zatvorilo, no ešte stále si máte možnosť vybrať z tých, ktoré sa ešte len pripravujú. Medzi také patrí určite aj Grape, z ktorého sa pomaly, ale isto stáva jeden zo slovenských festivalových fenoménov.

Ak sa ešte stále nevieš rozhodnúť, či ísť alebo neísť na Grape, tu je 10 dôvodov, prečo by si sa mal/a rozhodnúť pre áno.

Reparát

Ročník 2015 Grape festivalu nedopadol najlepšie. Najprv ho zasiahla vlna horúčav, neskôr ho pre silné búrky predčasne ukončili. Svoj reparát si nezopakuje len speváčka MØ, ktorej koncert bol prerušený, ale aj DUB FX, ktorého vystúpenie kvôli presunutiu pred pár rokmi nevidelo mnoho fanúšikov.

Foto: Stanislava Karellová

Nenachodíte sa 

Kto zažil veľké festivaly vie, koľko kilometrov sa dá za deň nachodiť. Toto sa vám na Grape nestane, areál je pomerne malý a všade sa dostanete za chvíľu.

Na otočku

Kto môže prísť len na chvíľu, má tú možnosť. Piešťany sú na otočku z celého západného Slovenska.

Lebo som tam nebol

Áno, tento dôvod môžete počuť pomerne často, pretože kto nebol na Grape, nevie, čo je to párty.

Záruka zábavy 

Stretnete tam všetkých svojich festivalových známych, čo viac ešte potrebujete?

Foto: Stanislava Karellová

Urban Market

Tí, čo radi nakupujú, ocenia predajnú výstavu dobrej módy, dizajnu, šperkov a doplnkov. Na letnej edícií Urban Marketu nebudú chýbať kreatívne workshopy, diskusie, ale ani dobrá hudba v krytom stane.

Line up

Line Up tohoto festivalu je pre mnohých silnejší ako na Pohode, a preto vyberáme zopár najzaujímavejších mien:

BLOC PARTY , MØ, CRYSTAL CASTLES, NETSKY, JAKE BUGG, MILKY CHANCE, DUB FX, KAYTRANADA, MIDI LIDI, MONIKINO KINO, CHIKI LIKI TU-A a mnohí ďalší.

Vypredané 3x za sebou

Už začiatkom júla organizátori na svojom Facebooku ohlásili, že sú vypredané 2 tretiny permanentiek na tento ročník. Oproti minulému roku je to nárast cca o 40 % v tomto čase, takže festival má našliapnuté na celkové vypredanie aj v treťom ročníku za sebou. Neváhajte skočiť si po svoju permanentku už teraz.

Vizuálne zaujímavý

Každý rok si organizátori spolu s umelcami pripravia niekoľko výtvarných diel a sôch, ktorými skrášlia areál. Treba povedať, že sa im to darí výborne.

Foto: Stanislava Karellová

Zábavný dresscode

Dresscode je už tradične veľmi obľúbeným prvkom tohto festivalu. Tento rok sa podľa vizuálu festivalu a slov organizátorov dresscode opiera o tému „slušnosť” a o bielu farbu. Oficiálne zverejnenie sa očakáva najbližšie dni.

Lístky na Grape sú stále v predpredaji za 50 eur. Ak by vám tento článok nestačil, viac sa dozviete na stránke festivalu Grape.

0
Komentovať (0)