9 trikov zo začiatku 20. storočia, ktoré vám ešte aj dnes uľahčia život

imgur.com
imgur.com

Myslíte si, že tipy a triky sú výmyslom 21.storočia? Tak to sa veľmi mýlite! Podobné príspevky kolujú svetom už dlhú dobu, samozrejme nie prostredníctvom internetu, ale rôznymi inými formami. Budete šokovaní, že triky, ktoré majú už viac ako 100 rokov, Vám stále môžu uľahčiť každodenné činnosti či rôzne výnimočné situácie. Veď posúďte sami.

imgur.com
imgur.com

Takto jednoducho si môžete zvýšiť šance na zapálenie obyčajnej zápalky. Určite to poznáte… Ste v prírode a vietor vám zrovna nepraje, no vy potrebujete spraviť oheň, alebo si zapáliť cigaretu. Ak takto šikovne zápalku “rozštiepite”, vaše šance sa určite zvýšia.

imgur.com
imgur.com

Aj v 21.storočí sa ešte občas stane, že sa niekomu z nás zadrie do ruky trieska. Ak naplníte fľašu so širokým hrdlom teplou vodou a priložíte si stlačenú kožu s trieskou na hrdlo, para z horúcej vody vám triesku jednoducho vycucne z ruky.

imgur.com
imgur.com

Recept na DIY hasiaci prístroj zo začiatku 20.storočia znie: kilo soli a pol kila salmiaku (minerál), ktoré rozpustíte v dvoch litroch vody, nalejete do sklenenej fľaše a v prípade požiaru ju jednoducho hodíte do ohňa.

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov