Foto: Prohuntafrica.com

Pytliak prevádzkoval firmu, kde ponúkal strieľanie ohrozených zvierat v Afrike.

Pytliak Riaan Naude bol muž, ktorý s radosťou ponúkal odvážnym zákazníkom dobrodružstvo vo forme zabíjania zvierat v Afrike. Teraz ho našli mŕtveho, pričom konkrétny dôvod smrti zatiaľ nie je podľa vyšetrovateľov jasný. 

Podľa miestnych úradov našli muža, ktorý sa tešil z lovu ohrozených zvierat v Afrike, mŕtveho po tom, čo sa mu pokazila jeho dodávka.

Foto: Prohuntafrica.com

Riaan Naude, 55-ročný muž stojaci za spoločnosťou s názvom Pro Hunt Africa, bol nájdený mŕtvy vedľa svojho auta v provincii Limpopo v Južnej Afrike. Hovorca juhoafrickej polície, podplukovník Mamphaswa Seabi, potvrdil Naudeovu smrť  aj miestnym médiám.

Vražda má aj svedka

„Muž ležal s tvárou nahor a na hlave a tvári mal krv,“ povedal pre juhoafrickú publikáciu Maroela Media, cituje LADBible. „Polícia našla v nákladnom vozidle zosnulého dve lovecké pušky, strelivo, oblečenie, vodu, whisky a pyžamo. Vyzerá to, že bol na ceste na lov,“ informujú úrady.

Seabi dodal, že motív útoku a následnej vraždy nie je v tejto fáze známy. Podľa správy denníka Mirror sa vedľa Naudea zastavilo biele nákladné auto a zastrelilo lovca z bezprostrednej blízkosti do hlavy.

Foto: Prohuntafrica.com

Neďaleký pastier dobytka počul výstrel a bol svedkom toho, ako biele nákladné auto značky Nissan odchádzalo rýchlo preč. The Heritage Protection Group, nezisková skupina proti pytliactvu nosorožcov, tvrdila, že úrady teraz hľadajú dvoch podozrivých, ktorí sa podieľali na vražde lovca.

Cenník obsahuje cenu za žirafu či krokodíla

Napriek brutálnej smrti Riaana boli jeho účty na sociálnych sieťach zaplavené komentármi od ľudí, ktorí sa tešili z toho, že sa samotný lovec sa stal korisťou a bol ulovený. Jeden používateľ povedal: „Karma je svi*a.“

Na ich webovej stránke sa uvádza, že sa špecializujú na lov nebezpečnej zveri na safari a veľkej zveri s dôrazom na kvalitu. Podľa cenníka Pro Hunt Africa si firma účtuje 340 eur za deň za lov zveri, 2 430 eur za lov krokodílov a 1 460 eur za zastrelenú žirafu.