Foto: Profimedia

V drogovej kauze bol Dávid Lukáč dôležitým svedkom.

Len pred niekoľkými dňami stiahla generálna prokuratúra obvinenie manželov Zuzany Plačkovej a René Strausza v kauze za založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny.

Po rozsiahlej razii v pondelok 27. septembra 2021 zadržala polícia 15 osôb, viac ako 9 kilogramov pervitínu, zbrane, strelivo, cigarety a viac ako 70-tisíc eur v hotovosti.

Obesený v zámockom parku za zvláštnych okolností

Ako informuje portál TV Noviny, len tri dni po prepustení z väzby (19.5) mala polícia objaviť ďalšieho kľúčového svedka bez známok života. 35-ročného Dávida Lukáča objavili obeseného v zámockom parku v Hlohovci.

Podľa informácií Markízy mal Dávid poskytovať kľúčové svedectvá na viacerých členov skupiny. Po prepustení sa tešil na rodinu a malého syna, ktorý ho doma čakal. Krátko po prepustení bolo nahlásené jeho zmiznutie a bolo vyhlásené pátranie. S jeho smrťou sa celé vyšetrovanie výrazne skomplikuje, píšu TV Noviny.

Podľa hovorkyne trnavskej krajskej polície Márie Linkešovej pre TV Noviny sa prípad preveruje ako prečin usmrtenia. Ide tak už o druhú smrť svedka v tomto prípade. Prvým bol 55-ročný Pavol Duchoň, ktorému malo po zadržaní vo väzbe zlyhať srdce.

0
Uložiť článok
Komentovať