Ilustračná foto: unsplash

Nemali žiadne povolenia.

Priamo v centre Bratislavy reportéri RTVS odhalili ilegálnu zubnú ambulanciu, kde pôsobili zubári z Arménska a Ukrajiny bez potrebných povolení. Ambulancia sa nachádzala v rodinnom dome na ulici Pri Suchom mlyne v bratislavskom Starom meste.

Na dverách ambulancie nebolo žiadne označenie, chýbali aj mená lekárov. Zubárka, ktorá otvorila dvere, sa predstavila len ako Oľga, priezvisko prezradiť nechcela. Okrem Oľgy mal v ambulancii pôsobiť lekár z Arménska menom Hovik Nazaretyan. Pacientom injekčne podávali anestetiká a priamo v ambulancii predpisovali a vydávali aj antibiotiká.

Úrady pre RTVS potvrdili, že v ordinácii sa naozaj ošetrovalo bez potrebných povolení, pričom mená Oľgy a Hovika nie sú evidované ani v žiadnych verejných registroch. Bez registrácie osoba nesmie vykonávať povolanie zubára a bez povolení nemôže prevádzkovať stomatologickú ambulanciu.

Ilustračná foto: unsplash

Prípadov pribúda, riešia sa ťažko

Nazaretyan sa vyhováral, že v ambulancii na spomínanej adrese má len veci, ktoré plánuje preniesť do novej ambulancie, ku ktorej si údajne už podal žiadosť aj o potrebné povolenia. Tvrdí, že na Slovensku nikdy žiadne zubárske zákroky nevykonával. Deň po kontrole z hygieny Hovik Nazaretyan založil Edgar-Dent. SK s. r. o. so sídlom na Agátovej ulici v Bratislave. V predmete činnosti má napríklad stavebné práce či počítačové služby.

Ilegálnym lekárom môže byť podľa RTVS udelená pokuta do výšky niekoľkých desiatok tisícok eur, no podobných prípadov pribúda čoraz viac a podľa úradov sa riešia len ťažko.

Uložiť článok

Najnovšie články