Foto: ZSSK

Mimoriadne letné vlaky budú aj tento rok.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) po rokovaní s objednávateľom dopravných výkonov Ministerstvom dopravy a výstavby SR (MDV SR), národným portálom cestovného ruchu Slovenska Slovakia Travel, ako aj Vyššími územnými celkami (VÚC) spustí už po tretíkrát prevádzku letných sezónnych spojov, aby tak podporila domáci cestovný ruch. Pri príprave harmonogramu sme vychádzali zo skúseností z predchádzajúcich rokov, kedy sa po minulé roky letné vlaky tešili obľube najmä do Banskej Štiavnice či Starej Ľubovne.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Slováci minulý rok znovuobjavili Slovensko a rozcestovali sa po ňom. Od podpory letných vlakov si sľubujeme, že pritiahnu turistov do rôznych domácich destinácií. Cestovné poriadky sme nastavovali tak, aby mali dovolenkári dostatok času na pobyt na kúpalisku, cyklovýlet, plavbu po Dunaji alebo čokoľvek iné, čo daný región ponúka. Slovensko je atraktívna krajina, do ktorej nie je ďaleko odkiaľkoľvek z Európy, a ponúka nevšedné zážitky bez toho, aby museli ľudia podniknúť cestu do exotickej krajiny,“ povedal generálny riaditeľ Slovakia Travel Václav Mika.

Foto: ZSSK

Letné vlaky, t. j. spoje so sezónnym obmedzením, budú premávať od 11. 6. do 11. 9. 2022. Tento rok sme si pre našich cestujúcich pripravili novinku v podobe spojenia na juh krajiny – zo Zvolena do Štúrova a späť.

Vlaky do Poľska či autovlak do Splitu

Okrem toho ZSSK, ako už tradične, ponúka spojenia do Muráňa, na Červenú Skalu či do obľúbenej Banskej Bystrice. 43 letných vlakov, ktoré podporia turizmus na Slovensku, obohatí aj 8 medzištátnych sezónnych vlakov do Poľska a pravidelný autovlak do Splitu.

To, že sú sezónne letné vlaky u našich cestujúcich obľúbené a čoraz viac vyhľadávané, nasvedčujú aj čísla prepráv. V priebehu minuloročnej letnej turistickej sezóny sme letnými vlakmi ZSSK prepravili bezmála 42 000 spokojných cestujúcich. Rok predtým to bolo viac ako 23 000 cestujúcich.

Objednávateľom dopravných výkonov je MDV SR, ktoré zároveň tieto spojenia finančne zastrešuje. Vo vlakoch platí štandardný cenník ZSSK vrátane všetkých druhov zliav i bezplatnej prepravy. Vo vlakoch je možné využiť cenník REGIONAL v zmysle platného Prepravného poriadku ZSSK (tak ako vo vlakoch Os a REX).

 

Najnovšie články