Foto: Twitter (ChapterAnimals)

Albánske úrady zachraňujú desiatky trpiacich zvierat, ktoré museli v miestnej zoo znášať otrasné podmienky.

Zranené, smutné a podvyživené zvieratá boli zachránené po tom, ako sa fotografie z tejto pekelnej zoo dostali k albánskemu ministrovi turizmu a životného prostredia, Blendimu Klosovi. Na fotografiách bol zachytený aj podvyživený lev. Je skutočne smutné vidieť kráľa zvierat, ako trpí v nehygienickom stiesnenom priestore, kde sa nedočkal ani toho, aby mu kompetentní ošetrili zranené oko.

Fotograf, ktorý zábery vyhotovil, zároveň opisoval otrasné podmienky, v ktorých museli zúfalé zvieratá vydržať. „Všetky zvieratá boli držané v maličkých klietkach, kde nemali najmenšiu možnosť, ako si svoje podmienky zlepšiť alebo sa aspoň vyhnúť pohľadom stoviek ľudí, ktorí si ich sem chodili obzerať,“ hovorí fotograf. Zvieratá tiež trpeli fyzickými a psychickými ťažkosťami, ktoré boli zavinené nesprávnou stravou, absenciou veterinárnej starostlivosti a biednymi podmienkami.

Pre tento priemysel trpí zhruba pol milióna rôznych zvierat a fotoaparát je účinný nástroj k tomu, aby sa ich podmienky zlepšili. Táto pekelná zoo smrti v albánskom meste Fier, bola domovom pre tri levy, zebru, niekoľko jeleňov, opíc, medveďa a zúfalého vlka, ktorý by už zrejme ďalšie týždne na tomto mieste neprežil. Veterinár, ktorý sem následne prišiel na kontrolu, označil prostredie za najhorší domov pre zvieratá, aký kedy videl.

Albánska dobročinná organizácia FOUR PAWS (štyri labky) uviedla, že v súčasnosti spolupracuje s albánskou vládou, aby mohli zasiahnuť, kým nebude prineskoro. Ioana Dunglerová, ktorá je hlavou oddelenia divokých zvierat, prehlásila, že zoologická záhrada Safari Park Zoo vo Fiere, ani zďaleka nespĺňa minimálne požiadavky na to, ako by mala takáto inštitúcia vyzerať.

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)