capecodtimes.com

Žralok zaútočil v pondelok na surfera vo vodách severne od mesta Cannon Beach, pri pobreží amerického štátu Oregon. 

 Hovorca štátnej polície uviedol, že 29-ročného Josepha Tannera z mesta Portland v Oregone pohrýzol žralok do hornej časti stehna a do dolnej časti nohy, keď v pondelok popoludní surfoval neďaleko obce Indian Beach v prírodnej rezervácii Ecola State Park.

Tanner dokázal doplávať na breh, kde ho na mieste stabilizovali a následne letecky dopravili do zdravotného strediska v Portlande. Tamojší lekári označili jeho zranenia za vážne.

Podľa vyjadrenia surfera Jeffa Rosea pre televízii KGW-TV je Tanner ošetrovateľom na traumatológii v nemocnici.  „Riadil svoju vlastnú prvú pomoc, teda diktoval, čo treba urobiť,“ uviedol Rose a dodal: „Dával nám veľa otázok: čo vidíme, či vidíme striekať krv a podobne.“

Internetová databáza útokov žralokov z celého sveta Global Shark Attack File (GSAF) ukazuje, že za posledných 25 rokov sa pri pobreží Oregonu stalo 20 útokov a všetky sa týkali surferov, ktorí prežili. Posledný sa stal pred troma rokmi pri obci Gleneden Beach v okrese Lincoln. Vyšetrovatelia musia ešte určiť, aký druh žraloka pohrýzol Tannera.

TASR
Príbehy
0
Komentovať (0)