Foto: wikimedia.com

Láska medzi rodičom a dieťaťom je jedinečným putom.

V niektorých prípadoch sa však s ľuďmi osud kruto zahrá. Rodič zrazu prestáva byť rodičom, už viac neplní úlohu vzoru a opory, ku ktorej sa môže dieťa vždy vrátiť. Ak k tomu dôjde, nie každý sa s tým dokáže vyrovnať. No Kathryn o tom dokonca napísala aj knihu.

Kniha má názov The Kiss (v preklade Bozk) a jej hlavnou témou je zdanlivo nevinný bozk medzi 20-ročným dievčaťom a 37-ročným mužom. Až na to, že tým mužom je jej otec. Rodičia ženy sa vzali, keď boli ešte veľmi mladí. Jej otec mal len 17 rokov a krátko po narodení dcéry rodinu opustil. O päť rokov neskôr opustila svoje dieťa aj matka a dcéru nechala v starostlivosti starých rodičov.

Aj keď otec chcel svoju dcéru vidieť, starí rodičia mu povedali, že ak nechá dieťa na pokoji, nebude musieť platiť výživné. Otec sa teda v tichosti vyparil a dcéru videl len raz či dvakrát, keď vyrastala. Kathryn si však o ňom vytvorila iný obraz, než aký by si boli priali starí rodičia. Myslela si, že jej otec je hrdina, že je silnejší, múdrejší a lepší ako všetci ostatní muži a lásku takéhoto muža si snáď ani nezaslúži.

wikipedia.org

Keď prišiel čas, aby Kathryn nastúpila na vysokú školu, vybrala si Stanford a práve sem sa za ňou jej otec vybral na týždennú návštevu. Kým bol preč, stihol si dokončiť školu a teraz chcel svojej dcére pomôcť a spoznať ju. Kathryn sa v jednom z rozhovorov vyjadrila: „Zrazu tu bol on, otec, ktorého som si vysnívala. Otec, ktorý vždy vedel, čo má povedať, otec ktorý ma miloval a ja som milovala jeho.“

Návšteva prebehla hladko, všetko sa však zmenilo, keď mladá žena viezla svojho otca na letisko. Keď nastal čas na rozlúčku, jej otec sa naklonil a pobozkal ju. Nebol to však bozk otca a dcéry, Kathryn sa z celého zážitku nevedela spamätať a ešte dlho stála na letisku s rukou na perách. Celý jej život sa v tom momente obrátil naruby.

Kathryn z bozku nemala vôbec dobrý pocit, neustále sa však presviedčala, že to nebolo zlé. V tom čase jednoducho nedokázala odmietnuť lásku v akejkoľvek podobe. Od toho dňa strávila dvojica spolu mnoho času. Spočiatku si každý deň telefonovali a vymieňali si listy, neskôr spolu cestovali. Dlhé štyri roky sa stretávali na letiskách v mestách, kde ich nikto nemohol spoznať.

Zvrat opäť nastal, keď zomreli starí rodičia dievčaťa. Kathryn chcela incestný vzťah so svojim otcom ukončiť, ten jej však neustále opakoval, že jej život sa skončil, že nedokáže udržať tajomstvo a žiaden muž ju nikdy nebude chcieť. Katheryn však napokon všetko prekonala, vydala sa, má tri deti a je z nej úspešná spisovateľka. Kniha The Kiss je jej treťou v poradí, no prvým memoárom.

Ako mnohí spisovatelia, aj Kaheryne musela čeliť kritike. Niektorí tvrdia, že svoj príbeh zdramatizovala kvôli zárobku, iní ju obdivujú ako hrdinku. Žena tvrdí, že každý si z príbehu môže vziať čo chce, jej slová sú však pravdivé a bez skreslení. Od skončenia vzťahu až do dnešného dňa so svojim otcom viac neprehovorila.

Pozri aj: Spávali so svojimi sestrami či sesternicami. Ľudia, ktorí zažili incest na vlastnej koži, sa s celým svetom podelili o svoje skúsenosti

allthatisinteresting
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )