foto: Pixabay

Partnerské vzťahy, v ktorých sú partneri v úzkom príbuzenskom vzťahu, nie sú až takou raritou, akoby sa na prvý pohľad zdalo.

V minulosti sa príbuzenský vzťah, z ktorého sa „vykľulo“ manželstvo, až tak neriešil. Možno preto, že vtedy sa nepoznali zákonitosti genetiky, kde inbríding, čiže príbuzenské kríženie môže mať za následok kadejaké nemilé dôsledky. Kedysi bolo dôležitejšie, aby sa zachovala modrá krv. A to bez ohľadu na to, že z príbuzenského vzťahu sa narodili deti, ktoré trpeli nielen telesne ale i psychicky. Incest je v dnešnej spoločnosti tabu. Ešte že máme internet, ktorý znesie veľa. Aj anonymné priznania ľudí, ktorí žijú v incestnom vzťahu.

Na otvorenej sociálnej sieti Reddit, v ktorej si užívatelia zakladajú najmä na anonymite, sa otvorila zaujímavá diskusia. Týkala sa naozaj háklivej témy, incestu. Ak by ste čakali, že sa k nej vyjadrí len málokto, boli by ste na omyle. Našlo sa dostatok ľudí, ktorí prekročili hranicu. Mali pohlavný styk so svojím súrodencom.

Incestu napomáha dlhodobá izolácia

Photo by Eye for Ebony on Unsplash

Viacerí sa zhodnú na tom, že incest vznikol ako „vedľajší produkt“ nezmyselnej izolácie, čo dosť pripomína dej knihy Kvety v podkroví, ktorú sme v mladosti čítali potajme pod vankúšom.

„So svojím bratom som začala spávať ako 15-ročná. Rodičia nás izolovali od okolitého sveta, vzdelávali nás doma. Okrem toho boli náboženskí fanatici, čo ešte umocňovalo našu chuť na zakázané ovocie.“ Pokračovanie tohto príbehu pripomína dej nepodareného románu. Je totiž také absurdné, že málokomu zíde na um, že by to naozaj mohla byť skutočnosť. „Svojho 14-ročného brata som zvádzala v kúpeľni. Najprv váhal. Držal sa. No použila som všetky ženské zbrane, aby som dosiahla to, čo chcem. Spávali sme spolu pomerne dlho. Dnes to však považujem za najväčší omyl svojho života. Trvalo to určitý čas. Avšak až po rokoch som nabrala odvahu, prišla som za ním a poprosila som ho o odpustenie. Bola to moja vina, už to viem.“ 

Tento príbeh sa neraz stal aj v opačnom garde. „Mal som 17, moja sestra 14. Zviedol som ju. Ten pocit hanby, ktorý prišiel po čine, neprajem zažiť nikomu z vás. Rozbehol som sa do svojej izby, prikryl sa dekou a telom mi prišla neskutočná vlna hanby a odporu. Verím, že by to nechcel zažiť nikto z vás.“

Photo by Sholto Ramsay on Unsplash

Niektoré sexuálne skúsenosti však môžu začať oveľa skôr, než by ste čakali. „Keď dospievate, väčšinu sa vás pýtajú, kedy ste zažili prvý sex. Každému vravím, že v 16-tich, no nie je to pravda. O panictvo som prišiel už v 13-tich. So svojou 12-ročnou sesternicou, ktorá ma prichytila pri sledovaní porna. Ako to skončilo, si už všetci viete domyslieť. Ťahali sme to spolu roky. V 15-tich si našla frajera, vyspala sa s ním len raz a ostala v tom. Hoci je šanca, že jej najstarší syn je aj mojím synom. Neviem, nikdy sme o tom nehovorili. Je to naše hrozné tajomstvo,“ píše ididitalot.  

Nájdu sa aj extrémy

„So svojím bratom vychovávam dve deti. Som šťastná,“ tvrdí jedna užívateľka, ktorá so svojím bratom začala spávať už v čase puberty a ani ďalší užívatelia (našťastie sú to len výnimky) v tom nevidia až takú vedu. „Už dlhšie spím so svojou sesternicou. Nemáme s tým najlepší morálny problém.“

Za zmienku stojí fakt, že príroda to múdro vymyslela. Všetci máme v sebe určitý systém, ktorý funguje tak, že by nás náš súrodenec či blízky príbuzný nemal priťahovať. No i to sa dá v niektorých prípadoch obísť. Väčšina účastníkov incestu priznáva, že sa nikdy nevedeli úplne zbaviť pocitu hanby. Trval roky a navždy ostali ním poznačení. Určite vina bola oveľa väčšia, než chuť zakázaného ovocia. A pre rodičov, ktorí čítajú tieto riadky, by mali byť tieto priznania určitým výkričníkom. Izolovať svoje deti za každú cenu sa naozaj nevypláca.

Pozri aj: Možno ich máte aj vy. 15 genetických mutácií, ktoré vedci hodnotia ako výsledok incestu

independent.co.uk, reddit.com
Príbehy
0
Komentovať (0)