Členovia najväčšej rodiny sveta. Foto: Profimedia

Ind mal neuveriteľných 38 žien.

Ziona Chana,76-ročný muž z Indie, ktorý je považovaný za hlavu najväčšej rodiny na svete, nečakane umrel. Informáciu priniesol portál CNN s odvolaním sa na riaditeľa miestnej nemocnice.

Najväčšia rodina sveta

K nešťastnej udalosti malo dôjsť ešte včera. Podľa vyjadrení miestneho ministra z regiónu Mizorám mal Ziona neuveriteľných 38 žien a 89 potomkov, čo by malo predstavovať svetový rekord. Išlo v podstate o vodcu sekty, ktorý očividne miloval sex a preferoval širokú polygamiu. Podľa jeho tvrdení to bola Božia vôľa.

Ziona Chana v roku 2011. Foto: Profimedia

Muž bol privezený na urgentné oddelenie nemocnice a aj napriek veľkej snahe lekárov a 45-minutovému oživovaniu svoj boj o život prehral. Presná príčina smrti zatiaľ nie je známa. Miestny starosta na Twitteri priznal, že obrovská rodina sa stala veľkou turistickou atrakciou a pozostalým vyjadril úprimnú sústrasť.

Celá rodina spolu žila v obrovskom dome v dedine Baktwang a hoci je polygamia v Indii ilegálna, zákon pozná prípade moslimov isté výnimky. Taktiež je otázne, či bol Ziona so všetkými svojimi partnerkami aj legálne ženatý. Jeho prvá žena sa za neho vydala, keď mal len 17 rokov.

0
Uložiť článok
Komentovať