Foto: TASR/AP

Austrálski športovci zanechali v Tokiu spúšť, problémy boli aj počas letu domov.

Skupina austrálskych olympionikov za sebou zanechala v Tokiu poriadnu spúšť. Negatívnou vizitkou sú izby s poškodeným nábytkom a zvratkami, hluk či dokonca problémový let domov s neprimeraným správaním. 

Hluční austrálski športovci mali byť súčasťou nelegálnej párty, na ktorej sa malo podľa Daily Mail zúčastniť viacero športovcov z viacerých štátov. Funkcionári z Austrálie ihneď zareagovali a voči konkrétnym členom výpravy vyvodili potrebné konsekvencie.

Šéf austrálskej olympíjskej výpravy potvrdil, že zverenci porušili viacero zákonov vrátane divokého večierka a nezákonnej interakcie so športovcami z iných krajín.

Foto: TASR/AP

Diera v stene, zvratky na podlahe

“Áno, v stene bola diera. Tie steny aj postele boli len provizórne a dočasné, porušiť ich teda vôbec nie je veľmi náročné. Skupina mladých ľudí spravila chybu. Izby nechali v neprijateľnom stave,” povedal šéf výpravy Ian Chesterman.

Upratovacia čata v olympíjskej dedine ostala údajne zdesená po tom, čo v izbách našla zničený nábytok, bordel v izbách a tiež miesta pokryté zvratkami. Totožnosť olympionikov Chesterman napokon neuviedol, rovnako ako to, v akom športe krajinu reprezentovali. V lietadle sa potom neprístojne správali futbalisti a ragbisti, ktorých národné federácie sa tým budú podľa správy zaoberať.

0
Uložiť článok
Komentovať