Foto: Pexels

Najskôr ju začal obťažovať, následne ju zvalil na zem. Tam ju donútil k súloži, ako aj k iným praktikám.

Mladá žena sa zoznámila s mužom na sociálnej sieti, no ten ju po stretnutí v Bratislave znásilnil. Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie zo zločinu znásilnenia v súbehu so zločinom sexuálneho násilia 25-ročnému Marcovi K. z Bratislavy. Ako informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, incident sa stal v pondelok 1. augusta.

Obvinený si po predchádzajúcej komunikácii cez sociálnu sieť dohodol stretnutie s 19-ročnou ženou – cudzinkou, ktorá sa v Bratislave zdržiavala iba krátko.

Donútil ju k súloži a iným praktikám

„Vybrali sa na prechádzku, počas ktorej ju muž na lesnej ceste v blízkosti Kopčianskej ulice začal najprv obťažovať, následne ju zvalil na zem. Tam ju donútil k súloži, ako aj k iným praktikám,“ uviedla polícia. Žena následne utiekla, pri znásilnení utrpela viaceré zranenia.

Policajti muža vo štvrtok 4. augusta zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na päť rokov až desať rokov.

Čo robiť po znásilnení

Po napadnutí sexuálnym násilníkom sa odporúča zostať na bezpečnom mieste. Pokiaľ je to možné, vyhnúť sa ďalšiemu kontaktu osamote s páchateľom. Web Zastavme násilie odporúča vyhľadať dôveryhodnú osobu, ktorej sa môžete zdôveriť s tým, čo sa stalo, alebo zavolať na nonstop linku pre ženy 0800 212 212.