Foto: pentarealestate

Rozšírenie bude realizované ako prístavba k súčasnému nákupnému centru.

Bratislavské nákupné centrum Bory Mall plánuje expanziu. Vyplýva to z dokumentov predložených na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA. Navrhovateľ Penta Real Estate plánuje prístavbu obchodného centra, výstavbu parkoviska, chodníkov a spevnených zelených plôch.

Súčasťou dokumentácie je aj projekt vybudovania nového námestia, ktoré nahradí existujúce exteriérové parkovisko medzi Nemocnicou Bory a nákupným centrom Bory Mall.

Rozšíria ho

Rozšírenie bude realizované ako prístavba k súčasnému nákupnému centru. Prístavba bude orientovaná v severovýchodnej časti centra s orientáciou na nemocnicu a pripravované námestie. To bude nadväzovať na šiestu rezidenčnú etapu projektu Bory Bývanie.

V rámci expanzie nákupného centra vznikne takmer 2 400 metrov štvorcových novej prenajímateľnej plochy, z čoho približne 2-tisíc metrov štvorcových bude určených pre obchody a služby a zvyšok pre gastroprevádzky. Zvýšenú potrebu parkovacích miest bude pokrývať nové exteriérové parkovisko so 72 miestami.

Spoločnosť Penta Real Estate je momentálne vo fáze predaja nákupného centra Bory Mall s cieľom uzavrieť transakciu v závere tohto roka. Pre projekt expanzie nákupného centra a výstavby nového exteriérového parkoviska chce získať potrebné povolenia. Samotná realizácia bude už v réžii nového majiteľa.

Uložiť článok

Najnovšie články