Ilustračná foto: Unsplash

Spoločnosť pôsobiaca aj na slovenskom trhu má problémy, u nášho suseda dokonca končí.

Kuriérska spoločnosť 123Kurýr, ktorá je známa aj slovenským spotrebiteľom, ohlásila v Česku koniec prevádzky. Podľa dostupných informácií nahnevala klientov, ale aj samotných zamestnancov, píše portál tn.nova.cz

Po smelých plánoch prišli problémy

Ako vyplýva z oznámenia na oficiálnom webe, spoločnosť sa rozhodla, zatiaľ dočasne, opustiť český trh. „Naša spoločnosť 123Kurýr CZ sa rozhodla dočasne ukončiť zvoz a distribúciu zásielok po Českej republike,“ píše sa v prehlásení. Firma mala údajne v poslednej dobe problémy s doručovaním zásielok a spoluprácu s ňou ukončili niektorí partneri. Plány 123Kurýr však boli spočiatku veľké a deklarovala to aj užšia kooperácia s Alzou.

Vzhľadom k technickým komplikáciám na strane spoločnosti 123Kurýr, ktoré, bohužiaľ, majú negatívny vplyv na rýchlosť doručovania nami odosielaných zásielok, sme nútení s okamžitou platnosťou dočasne pozastaviť odosielanie zásielok dopravcom 123Kurýr,“ oznámila svojho času jedna z partnerských spoločností.

Nahnevaní zamestnanci

Počet nedoručených zásielok sa podľa článku portálu tn.nova.cz môže pohybovať v štvorciferných hodnotách. Okrem toho spoločnosť údajne dlží peniaze aj vlastným zamestnancom. „Stále nás uisťovali, že peniaze nám pošlú neskôr. Od mája nezaplatili ani korunu,“ uvádza zástupca nahnevaných zamestnancov, ktorí už medzičasom podali aj trestné oznámenie.

Ak služby spoločnosti využívate na Slovensku, môžete tak robiť aj naďalej. Z oficiálneho stanoviska kuriérskej firmy vyplýva, že Slovenska a Maďarska sa aktuálne zmeny netýkajú. Je však otázne, ako tieto informácie zarezonujú medzi klientmi 123Kurýr na Slovensku.

Najnovšie články