Život v národnom parku Serengeti Ilustračná foto: Unsplash

Tieto dokumentárne filmy a seriály vás očaria a ukážu skryté kúty našej planéty aj záhadný vesmír.

Kvalitných filmov nikdy nie je dosť. To platí obzvlášť o tých dokumentárnych, ktoré rozširujú naše obzory alebo upozorňujú na dôležité témy. Sú kombináciou vizuálneho zážitku a zároveň nás učia niečo nové o našom fascinujúcom, no mnohokrát aj drsnom svete. Ak patríte medzi divákov, ktorí ich vyhľadávajú, teraz už o ne nemusíte mať núdzu. A ak nie, ukážeme vám, prečo sa minimálne tieto oplatí vidieť. 

Záhadný vesmír plný tajomných javov, ktoré nás neuveriteľne priťahujú, divoká africká príroda, zvláštne stvorenia alebo príbehy dobrodruhov, ktorí na svojej ceste spoznávajú zaujímavých ľudí z rôznych kútov sveta, na ktoré by sme sa pravdepodobne inak nikdy nepozreli. Dokumentárne filmy nám dokážu predostrieť úplne inú realitu, než ju poznáme z našich životov a ukazujú neuveriteľnú rozmanitosť našej planéty.

Najrôznejšie miesta sveta môžete vďaka nim spoznávať aj z pohodlia vašej obývačky. Nové a divákmi či kritikmi oceňované dokumenty si vychutnáte naplno vďaka exkluzívnemu obsahu Magio TV, ktorý okrem iného ponúka napríklad stanicu BBC Earth. Pozreli sme sa do jej kvalitnej a bohatej knižnice a našli tam hneď niekoľko zaujímavých dokumentov, ktoré nás zaujali.

Nazrite do nedotknutej divočiny

Koncom októbra kanál BBC Earth umiestnil do svojho vysielania dokumentárny seriál Serengeti II., ktorý sleduje všedné životy zvierat žijúcich v nedotknutej prírode Národného parku Serengeti. Divákov okamžite vtiahne svojou atmosférou a uchváti vizuálnou stránkou aj fascinujúcimi príbehmi zo zvieracej ríše. Na ČSFD si vyslúžil hodnotenie 93 %, čo skutočne svedčí o jeho kvalitách.

Serengeti je jedným z najznámejších národných parkov, ktorý láka dobrodruhov z celého sveta s túžbou nazrieť do nedotknutej divočiny, ktorá patrí státisícom zvierat. Ak majú šťastie, môžu na tomto mieste vidieť stáda zebier, divoké levy, majestátne slony či krokodíly, z ktorých už cez obrazovky naskakuje husia koža.

Sýto oranžové slnko osvetľuje pláne, na ktorých vedú vzájomné boje. Pretože v živočíšnej ríši nechýba dráma a inak to nie je ani na tomto mieste. Safari, za ktorým mnohí neváhajú cestovať tisícky kilometrov autenticky ožilo v dokumentoch Serengeti, pri ktorých zostanete okúzlení rozmanitosťou našej Zeme.

Spoznajte fascinujúce živé tvory

Na stanici môžete BBC Earth môžete vidieť napríklad aj seriál Prírodné kuriozity Davida Attenborougha s obľúbeným britským prírodovedcom v hlavnej úlohe. Medzi slovenskými a českými divákmi je tiež mimoriadne obľúbený a na ČSFD mu udelili hodnotenie 87 %.

Ako už avizuje jeho názov, ukáže vám tie najzvláštnejšie prírodné stvorenia, ktoré na svete existujú. Vynikajú svojím výzorom alebo schopnosťami, o ktorých ste pravdepodobne ani netušili. Svet zvierat je plný prekvapení a tento počin sa snaží priblížiť niektoré z nich.

Ešte vyššie hodnotenie, až 96 %, dostal dokument Modrá planéta II., v ktorom sa spoločne s Attenboroughom ponoríte do tajných zákutí oceánov. Morské hlbiny patria spoločne s vesmírom medzi zákutia, ktoré nemáme dokonale prebádané. Pod vodnou hladinou sa pritom ukrýva celý samostatný svet. Nových objavov z neho stále pribúda a práve nim sa venuje tento dokument, ktorý je pokračovaním svojho úspešného predchodcu.

Ak vás zaujíma tajomno, ktoré sa ukrýva napríklad za ničivým hurikánom Katrina, ktorý 29. augusta 2005 pripravil o život takmer 2-tisíc ľudských životov, alebo chcete vedieť, kde sa nachádza takzvaná “tornádová ulička”, na všetky tieto a podobné otázky vám odpovie dokumentárny seriál s názvom Najtragickejšie katastrofy. V našej novodobej histórii sme boli svedkami množstva prírodných katastrof, ktoré si vyžiadali svoje obete. Často sú devastujúce, a aj preto by sme príčiny ich vzniku mali poznať.

Objavte záhady vesmíru, ktorý sa nám postupne otvára

V ponuke BBC Earth nebude čoskoro chýbať ani lahôdka pre milovníkov vesmíru, novinka Universe, ktorú si diváci môžu vychutnať v premiére už od 16. decembra. V hlavných úlohách prinesie tie najunikátnejšie objekty našej oblohy a vyrozpráva príbehy o miestach za hranicami Zeme, o ktorých existencii sme pred niekoľkými rokmi ešte ani netušili.

Neprešlo veľa času, odkedy boli komerčné lety do vesmíru iba námetom sci-fi filmov. Tento rok sme boli svedkami rovno dvoch míľnikov vo vesmírnej turistike a s napätím sme sledovali, ako sa ľudská posádka dostala do vesmíru a pohodlne sa vrátila späť na Zem. Rovnako vpred sa posúvajú aj naše vedomosti, ktoré o vesmíre a o nebeských javoch či astronomických objektoch máme.

Na nočnú vysvietenú oblohu sme zvyknutí pozerať sa s obdivom a rešpektom. Dokument Universe ponúkne pohľad na vesmír z opačnej perspektívy, z nekonečného priestoru, v ktorom sa nachádzame aj my. Vďaka CGI efektom ho konečne môžeme vidieť vernejšie a kochať sa jeho majestátnosťou.

Exkluzívny obsah, ktorý nikde inde nenájdete

Ako môžete vidieť, kanál BBC Earth ponúka skutočne to najkvalitnejšie a najnovšie z dokumentárnych filmov a seriálov. Vychutnať si ho môžete vďaka exkluzívnemu obsahu Magio televízie, ktorý nikde inde nenájdete. Aby bol váš audiovizuálny zážitok z pozerania týchto mimoriadnych dokumentov skutočne intenzívny, prináša sledovanie programov vo vysokom rozlíšení.

Okrem už spomínaného kanálu BBC Earth v ponuke Magio TV nájdete napríklad stanice Film Europe +, Epic Drama HD, Premier Sport, Discovery Scence, Viasat History a mnoho ďalších. Na svoje si prídu aj tí najmenší, čaká tu na nich Ťuki TV či Disney Channel a celá bohatá ponuka detských kanálov.

Televízia, ktorá je vo vašom mobile či tablete stále s vami

Obľúbené programy si navyše môžete vychutnať kedykoľvek a kdekoľvek s aplikáciou Magio GO v telefóne či tablete. Plnohodnotnú televíziu vo svojich smart zariadeniach vďaka tomu máte neustále pri sebe. Ak napríklad práve cestujete a potrebujete si skrátiť čas, stačí vám vytiahnuť si z vrecka mobil a zapnúť jeden z desiatok kanálov, ktorý vás určite zabaví. Viac informácií o službách Magio TV či Magio GO a ich jednotlivých variantoch nájdete priamo na stránke Telekom.

V spolupráci s Telekom
0
Uložiť článok
Komentovať