Foto: Unsplash

Má ísť o 20 najhorších bolestí, aké ľudské telo môže okúsiť.

Britská národná zdravotná služba zostavila zoznam 20 najhorších bolestí pre ľudské telo, pričom medzi nimi nájdeme aj úplne bežné veci, ktorých obeťami môžeme byť aj každý deň.

NHS (National Health Service) je britská zdravotná služba, ktorá je svojou pôsobnosťou 2. najväčšia na svete, hneď po tej brazílskej. Starajú sa o bezpečie, zdravie a aj o prevenciu pred vecami a aktivitami, ktoré môžu zdravie vážne poškodiť.

Záleží na prahu bolesti

Teraz vydali zoznam prípadov, kedy ľudská bytosť môže pocítiť tú najhoršiu a najintenzívnejšiu bolesť. Ako upozorňuje národná zdravotná služba, tieto prípady bolestí nie sú zoradené v žiadnom poradí a nechcú tak rozdeľovať, čo bolí viac a čo menej. Navyše, každý človek je jedinečný a môže sa stať, že dané bolesti vníma mierne inak.

Foto: Unsplash

Všetko však spojuje skutočnosť, že nasledujúce poranenia či choroby sú veľmi nepríjemné pre každého, kto sa s nimi akokoľvek stretne. Bolesť je vo všeobecnosti veľmi zaujímavý stav, ktorý môže každý vnímať mierne inak, podľa rôznych prahov a znášanlivosti.

TOP 20 BOLESTÍ PRE ĽUDÍ: Zlomené kosti, bolesť po operácii, fibromyalgia (FMS), žalúdočný vred, dna, artritída, migréna, ischias, endometrióza, akútna pankreatitída, neuralgia trojklaného nervu, kosáčikovitá anémia, vyskočenie platničky, syndróm komplexnej bolesti (CRPS), zmrznuté rameno, obrovská bolesť hlavy, pásový opar, obličkové kamene, apendicitída, infarkt.

V zozname, ktorý pripravovali lekári spoločne s dátovými analytikmi v Spojenom kráľovstve, spájali vedomosti a údaje o tom, aké bolesti trápia ľudí pri každodennom živote a obmedzujú ich v bežnom fungovaní.

Foto: Unsplash

Lekár odporúča nič nepodceňovať

Lekár Gary LeRoy pre Independent povedal, že najčastejšie ide o bolesti hlavy a spodnej časti chrbtice, ktorú si ľudia spôsobujú sedavým zamestnaním. Nepodceňuje žiadnu z uvedených komplikácií, no do najsilnejšej trojky pridáva ešte bolesti zubov, ktoré ľudia mnohokrát podceňujú.

Najnovšie články