Taylor Nicole Dean/twitter

Matej Mensatoris / / Série
Ako to vyzerá, keď zlatá rybička dostane "invalidný vozík"? Nesmierne rozkošne.

Taylor Nicole Dean je 19 ročná Youtuberka, ktorá vytvára vzdelávacie videá o zvieratách. Keď si priniesla z miestneho obchodu s domácimi miláčikmi zlatú rybičku, čoskoro si všimla, že s ňou nie je niečo v poriadku. Spolu s kamarátom zistili, že rybička trpí ochorením plávacieho mechúra a tým pádom nedokáže dobre plávať, lebo ju nemá čo nadnášať. Liečba žiaľ neprinášala žiadny badateľný efekt, a tak Taylor pristúpila ku kroku, ktorý zaujal tisíce ľudí na internete. Vyrobila jej invalidný vozík, samozrejme prispôsobený pre potreby akváriovej rybičky. 

Taylor spolu s jej kamarátom Derekom za pomoci plastových hadičiek a malého polystyrénu vytvorili pre rybičku dokonalý „plavák“ či „vznášací“ mechanizmus, ktorý efektívne nahradil plávací mechúr. Stačilo opatrne a šikovne rybičke nasadiť vodný „invalidný vozík“ a zlatá rybička si môže užívať plnohodnotný život v akváriu.

Takto to vyzerá, keď zlatá rybička dostane „invalidný vozík“

Taylor Nicole Dean/twitter

Rybička má poškodený plávací mechúr, a tak jej Taylor s Derekom vyrobili za pomoci hadičiek a polystyrénu plávací mechanizmus

Taylor Nicole Dean/twitter

Vďaka tejto „vychytávke“ je ryba nadnášaná, a tak dokáže ovládať svoj pohyb vo vode

Taylor Nicole Dean/twitter

Spolu vytvorili viaceré verzie „vozíka“ a teraz testujú, ktorý postroj je pre rybičku ten najlepší

Taylor Nicole Dean/twitter

Je skvelé, že mladí ľudia majú takýto záujem o zvieratá a neváhajú im svojpomocne pomôcť keď sa ocitnú v núdzi. Všetci v redakcii sme nadšení z takéhoto prístupu a to najmä, keď si spomenieme na  otrasný príbeh dokopania plameniaka v českej ZOO, o ktorom sme vám dnes priniesli článok.

Pozri aj: 10+ fotografií „roztečených“ zvierat, pri ktorých sa nedokážete prestať usmievať

interez.sk (mmm), boredpanda.comtwitter.comKomentovať (0)