Kam speje dnešná mládež? Traja chlapci v Jihlavskej ZOO dokopali a ukameňovali plameniaka na smrť.

Úcta k svojmu okoliu, k prírode a ku všetkému živému sa zo spoločnosti vytráca. Dôkazom sú mnohé správy, o ktorých vás pravidelne informujeme aj my. Ľudia si čoraz viac nevážia prírodné ani kultúrne pamiatky, nevážia si zvieratá ani rastliny. Najnovší prípad, ktorý sa odohral len pred niekoľkými dňami, šokuje celý svet. O niečo viac tentokrát trápi aj Slovákov, pretože sa prípad odohral u našich západných susedov. Malí chlapci v Českej republike ukameňovali a dokopali na smrť plameniaka priamo v ZOO.

Smutná udalosť sa odohrala v Jihlavskej ZOO len pred niekoľkými dňami. Traja mladí chlapci tu na smrť dokopali a ukameňovali jedného z plameniakov. Najmladší z chlapcov mal pritom len 5 rokov. Trojicu delikventov dopĺňal 6 ročný a 8 ročný chlapec. Chlapcom sa podarilo preniknúť do priestorov ZOO, kde zimu prečkávali plameniaky. Človek by očakával, že pri takomto blízkom stretnutí s exotickými vtákmi zareaguje dieťa pozitívne a bude plameniaky pozorovať, poprípade hladkať. To však nebol prípad spomínanej trojice.

TV Nova

Keď sa dostali do priestorov s plameniakmi, začali po jednom z nich hádzať najskôr drevo, a potom kamene. Do zraneného plameniaka začali dokonca kopať. Plameniaka dobili a ukameňovali na smrť a následne svoju pozornosť upriamili na ďalšieho. Bilancia? Jedno zviera mŕtve, druhé skončilo v starostlivosti veterinárov. Mŕtvy plameniak mal 16 rokov a za svoj život splodil 8 potomkov. Plameniaky sa pritom v priemere v zajatí dožívajú až 40 rokov. Keby nestretol trojicu mladých delikventov, prežil by ešte dlhý život….

blesk.cz

Trojica chlapcov po incidente zo ZOO ušla. Polícii sa však dvoch mladistvých páchateľov podarilo nájsť a to najmä vďaka výrazne žltému svetru jedného z chlapcov. Martin Maláč, hovorca Jihlavskej ZOO, sa pre portál Blesk vyjadril, že ľútosť či vinu chlapci neprejavili. Na celý prípad sa pozrie polícia aj príslušné úrady, ktoré preveria aj sociálnu situáciu v rodinách chlapcov. Jihlavská ZOO žiada od rodičov finančné odškodnenie za mŕtveho plameniaka, no peniaze v tomto prípade nie sú tým najväčším problémom. Kam sa to uberá dnešná generácia detí a mládeže?

Pozri aj: 

interez.sk (red.), dailymail.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy