imgur.com

Katarína / / News
Na život a úmrtie mladého herca, ktorý posmrtne získal Oscara sa zameria nový dokument.

Správy o smrti jedného z najväčších talentov Hollywoodu zasiahla verejnosť nečakane. Fanúšikov už čoskoro poteší nový dokument, ktorý sa zameria práve na život a tragickú smrť Heatha Ledgera. Patril k vychádzajúcim hviezdam Hollywoodu. Po úspechu filmu Skrotená hora sa mu ponuky začali hrnúť. Jeho dovtedy najväčšia filmová rola v snímke Temný rytier (2008) bola však pre neho aj tou poslednou. Posmrtne za ňu získal Oscara, Zlatý Glóbus i britskú cenu Bafta.

Je dobre známe, že postavou  Jokera bol doslova posadnutý.  Policajné úrady, ktoré vyšetrovali smrť amerického herca, zverejnili ešte v októbri minulého roka nové informácie o tragédii. Heath sa mal podľa nich zavrieť na mesiac do apartmánu, ktorý bol preplnený knihami, komiksami o Jokerovi, nechýbali rôzne sochy či umelí klauni. Herec celé dni a noci študoval  a snažil sa vytvoriť úplne odlišného záporáka, ako stvárnili pred ním. Zašlo to až tak ďaleko, že študoval vlastný hlas a snažil sa pozmeniť podľa svojich predstáv.

Heath si dokonca viedol veľmi detailný zápisník všetkých myšlienok o Jokerovi, zaznamenal si do neho aj depresie, s ktorými bojoval.

Podľa mnohých za jeho tragickou smrťou stojí práva rola Jokera, ktorá mu spôsobovala stres, neskôr úzkosť a silné depresie. Práve nebezpečná kombinácia viacerých liekov spôsobila predávkovanie, čo stalo 28-ročného umelca život. Po sebe zanechal manželku a malú dcérku. Svojho Jokera, a teda aj svoj najdokonalejší výtvor, na plátne nikdy nevidel.

Aj na toto sa zameria dokument „I Am: Heath Ledger„, ktorý už v máji priblíži fascinujúci život mladého talentu. V pripravovanej snímke sa objavia aj najbližšie osoby herca, ako napríklad jeho otec Kim. „Všetko, čo sa stalo, bola jeho vina. Bolí ma akceptovať tento fakt, keďže to bol môj syn, no je to pravda,“ povedal pre Daily Mail Australia.

Pozri aj: Boj s Jokerom vo svojej mysli prehral pred 9 rokmi. 10 faktov, ktoré ste o Heath Ledgerovi možno nevedeli

theladbible.com


Komentovať (0)