Foto: SITA (AP Photo/Francois Mori)

Žreb jej kúpil syn.

Talianka mala neuveriteľné šťastie. Výherný žreb z lotérie, ktorú organizoval aukčný dom Christie’s v Paríži, pre Claudiu Borgognovú kúpil jej syn a daroval jej ho. Skoro ako výhra v kasíne v Las Vegas.

Ako uvádza portál The Guardian jej syn, taliansky účtovník Lorenzo Naso, kúpil ešte v decembri dva lístky v hodnote 100 eur a jeden poslal svojej matke. “Bolo to najlepšie rozhodnutie v mojom živote,” povedal.

Miliónový obraz od miliardára

Žrebovanie prebiehalo online a pôvodne sa malo uskutočniť už v marci, avšak kvôli pandémii koronavírusu sa presunulo. Celkovo bolo predaných 51 110 žrebov a výťažok je určený na zabezpečenie vody pre dedinčanov na ostrove Madagaskar a v štáte Kamerun.

Foto: SITA (AP Photo/John Leicesteri)

Obraz do lotérie poskytol miliardár a zberateľ umenia David Nahmad, ktorý vlastní najväčšiu súkromnú zbierku od Pabla Picassa. Olejomaľba s názvom Nature Mor” alebo “Zátišie” je najmenším, ktoré sa nachádzalo v jeho zbierke. Aj tak ho však znalci umenia ohodnotili na minimálne jeden milión eur. Na obraze sa nachádzajú noviny a pohár absintu umiestené na drevenom stole.

Foto: SITA (AP Photo/Francois Mori)

Najprv si myslela, že ide o vtip

58-ročná výherkyňa Claudia Borgognová povedala, že nikdy nič predtým nevyhrala. Jej syn povedal, že keď to mame oznámil, tá ho poprosila, aby nežartoval. Až potom si naplno uvedomila, že skutočne vyhrala.

Žreby sa predávali po celom svete vo viac ako 100 krajinách, pričom väčšina ľudí sa zapojila z Francúzska, USA, Švajčiarska a Talianska. Zberateľovi Nahmadovi, ktorý obraz poskytol, bude vyplatená suma 900-tisíc eur.

Foto: SITA (AP Photo/Francois Mori)

Momentálne nie je jasné, ako žena s obrazom naloží a či sa ho rozhodne predať, alebo si ho zavesí doma na stenu. Ak si ho však nechá, bude to pravdepodobne dobrá investícia do budúcnosti, keďže existuje veľký predpoklad, že dielo časom ešte naberie na svojej hodnote.

0
Uložiť článok
Komentovať