Foto: wikimedia.org (M 93)

Chyba pri tankovaní stála ženu takmer život.

Ak ste vlastníkmi auta Smart Fortwo možno ste si všimli jednu zaujímavú vec. Pod zadnými blatníkmi sa nachádzajú dva otvory, z ktorých ale iba jeden slúži na tankovanie paliva. Funkcia toho druhého je nasávanie vzduchu pre motor. Ak si tieto otvory pomýlite, môže nastať podobná situácia, aká sa prihodila anglickej vodičke. 

Tá z nepozornosti natankovala benzín práve do nesprávneho otvoru. Svoj zásadný omyl si nevšimla a sadla za volant. Litre horľavého benzínu ale na motor. Keď otočila kľúčom, okamžite nastala explózia a vodička sa ocitla v zajatí plameňov.

Žena mala veľké šťastie, že k autu pohotovo pribehol stavbár Brian Turner a ten vystrašenú ženu z auta vyslobodil. „Videl som iba plamene. Ten okamih trval ako večnosť, no v skutočnosti to bolo len pár sekúnd kým som ju vytiahol“.  Tesne po tom, ako ženu zachránil, sa ozval výbuch, keďže oheň zachvátil čerpací stojan. Brian teda zachránil ženu doslova v posledných sekundách. Žene sa akoby zázrakom nestalo nič, Brian sa popálil na rukách, keď ženu z horiaceho auta vyslobodzoval.

Briana Turnera teraz všetci označujú za hrdinu, aj keď on to tak nevníma. Ostatní ľudia to ale vidia inak a najmä zachránená žena: „Je to zázrak, Brianovi budem za to navždy zaviazaná“. 

Pozri aj: 6 šoférskych zlozvykov, ktoré vám zničia auto aj rozpočet

telegraph.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)