redbookmag.com

Michaela / / Série
Žena naozaj tvrdo makala na tom, aby sa zbavila nadbytočných kíl. A odmenila sa jedným kopčekom zmrzliny. Kvôli tomu sa však stala terčom šikany.

Predstavte si, že máte nejaké tie kilá navyše. Dobre, teda viac než dosť. A podarí sa vám zhodiť takmer 55 kíl. A za to si predsa zaslúžite nevinný kopček zmrzliny. Však? No práve okolo vás prejde auto, v ktorom sa premáva skupinka blbcov. A začnú na vás vykrikovať. Tak presne to sa stalo 27-ročnej Shaunae Arocho. Ranilo ju to. Preto sa rozhodla, že to len tak nenechá. 

Shauna, ktorá robí osobnú asistentku svojej mame, sa rozhodla spolu s manželom osláviť úspešné zhodenie takmer 55-tich kíl. Mladá žena naozaj na sebe makala. Niekoľko mesiacov cvičila fakt tvrdo a držala prísnu diétu. Spoločne s mužom sa  posadila pred reštauráciu Diary Queen v Illinois, tešiac sa z toho, že konečne prišla jar.

Uprostred cesty však zastalo auto. Chlapci mali asi dobrú náladu, tak začali na ňu vykrikovať: “Zožer si tú zmrzlinu, ty tučná krava.” Ono je to ľahké byť hrdinom, keď sa dá ľahko zdrhnúť z bojiska. Hejteri sa nemuseli báť konfrontácie, ani si samozrejme nepočkali na odpoveď.

Dievčina sa najprv rozplakala. “Cítila som sa maličká ako prst. Bála som sa pozrieť vôkol seba, či sa niekto nebude na mne smiať.” Ľudia, ktorí majú problém s postavou, by vedeli hovoriť o komplexoch. Pre Shaunu sa žiaľ nočná mora stala skutočnosťou.

Keď však upokojila, o 20 minút natočila v aute video, ktoré publikovala na Facebooku a v ktorom vysvetľuje celý incident: “Chcem, aby si ľudia (najmä tí, ktorých šikanujú), uvedomili, že v tom nie sú sami,” vysvetľuje v statuse svoju motiváciu. “Možno to uvidí aj niekto z tých, ktorí mi ublížili. Možno ich to chytí za srdce,” dodáva Shauna. Po zverejnení sa video stalo ihneď virálnym.

Geplaatst door Shauna Arocho op maandag 20 maart 2017

Shauna sedí v aute, pozerá do kamery a s roztraseným hlasom vysvetľuje, ako jej ublížili slová hejterov: „Nechápem, čo majú ľudia z toho, keď niekoho ponižujú. Nevieš nič o mojom živote, ani o podmienkach, v ktorých žijem.“ Video si pozrelo už viac ako 11 miliónov ľudí a vyvolalo v ľuďoch protichodné reakcie.

„Neodsudzuj moju cestu, kým si neskúsiš chôdzu v mojich topánkach.

Shaunina najvyššia hmotnosť bola desivá. Vážila neuveriteľných 227 kilogramov. Žila prevažne na chlebe a cestovinách. Milovala lasagne a špagety. „Jedla som oveľa viac, ako by mal jesť zdravý človek,“ priznáva svoje zlyhanie. Aj pizzu zjedla na posedenie. „Nie som na to pyšná, ale bolo to tak.“ V júni 2014 jej však diagnostikovali cukrovku II. typu a mladej žene svitlo, že ak čím skôr neurobí niečo so svojou hmotnosťou, jej živo nebude mať dlhé trvanie. Napriek tomu miesto toho, aby ju to motivovalo, upadla do ešte hlbšej depresie. Siahla po liekoch na chudnutie, no keď videla, že nefungujú, konečne vyhľadala odborníkov na chudnutie.

Napriek tomu až po dvoch rokoch od stanovení diagnózy, sa jej podarilo začať chudnúť s reálnymi výsledkami. Vyskúšala diétu Whole30, kvôli ktorej musela zo svojho jedálnička vysadiť množstvo jedál. Mlieko, mliečne výrobky, obilie, fazuľu, strukoviny a pridané cukry. Cieľom nebolo len schudnúť, ale urobiť celkový „reset“ organizmu.

O tri mesiace neskôr sa Shaunin zdravotný stav natoľko zlepšil, že mohla vysadiť lieky na diabetes. Teraz sa stravuje podľa princípov Paleo diéty a naozaj si nedopraje každý deň zmrzlinu.

„Je to niekedy neskutočne ťažké,“ hovorí. Avšak výsledok stojí za to. Cvičí päťkrát do týždňa, chodí pešo a pravidelne jazdí na bicykli. Okrem toho si všimla, že cvičenie jej zároveň pomáha bojovať s depresiou. Ten, kto však pozná pozadie jej príbehu, by jej nikdy nevyhodil na oči, že sa odmenila kopčekom zmrzliny.

Shauna sa však svojím videom nechcela pomstiť mužom, ktorí jej ublížili. Namiesto toho ich chce upozorniť, nech si dávajú pozor na slová. Veď tie sa len ťažko berú späť.

„Dúfam, že si nabudúce dvakrát rozmyslia, než niečo také vyslovia. Človek nikdy nevie, v akej nálade sa nachádza terč jeho posmechu. A vaše slová môžu byť tie, ktoré dokážu proces premeny nadobro zastaviť. Naozaj to chcete urobiť?“

Hejterov je žiaľ viac než dosť na našej krásnej malej planétke. No každý sa môže zmeniť. A aj ten najväčší hejter sa môže raz stať terčom posmechu. Všetko, čo dáme, sa nám v konečnom dôsledku vráti aj s poriadnym úrokom.

interez.sk (Michaela), redbookmag.com
0
Komentovať (0)