Reprofoto Youtube/The Sun

Žena sa naposledy svojej rodine ozvala pred dvoma rokmi.

Odvtedy bola nezvestná a nikto o nej nič nevedel. Údajne sa pokúsila ujsť pred násilníckym manželom. Chcela sa utopiť, no plán jej nevyšiel.

Angelica bola nezvestná dva roky

Ako informuje portál Diario La Libertad, matka dvoch detí, 46-ročná Angelica Gaitan pred dvoma rokmi prerušila akýkoľvek kontakt s rodinou a odvtedy o nej nikto nič nevedel. Znenazdajky sa však 26. septembra objavila takmer 2 kilometre od pobrežia neďaleko mesta Puerto Colombia.

Žena zrejme v mori strávila najmenej 8 hodín, bola podchladená a veľmi slabá. Ženu vznášajúcu sa na hladine objavil rybár Rolando Visbal, ktorý si spočiatku myslel, že je to len kus dreva, píše portál Daily Mail. Až keď sa loď dostala bližšie, si posádka uvedomila, že v mori je človek.

Žena bola takmer v bezvedomí, keď ju rybár vyťahoval z vody, od vyčerpania nevládala ani odpovedať na otázky. Na záberoch zo záchrannej akcie je možné vidieť, že Visbal jej okamžite ponúkol vodu, aby sa mohla napiť, žena sa však rozplakala. Angelica bola okamžite prevezená do nemocnice, upadla do šoku, iné poranenia však neutrpela.

K zúfalému skutku ju dohnal manžel

Pre médiá sa po záchrane Angelica vyjadrila, že chcela skoncovať so svojím životom. Tvrdila, že za to môže jej bývalý manžel, ktorý ju 20 rokov týral a bil ju, dokonca aj počas dvoch tehotenstiev. Napokon ju odstrihol aj od rodiny.

Pre RCNRadio sa vyjadrila, že bitky začali počas prvého tehotenstva. Od násilníckeho manžela však nemohla odísť, najmä kvôli dvom deťom. Niekoľkokrát na muža zavolala políciu, tá ho však z domu odviedla len nakrátko a po 24 hodinách bol vždy späť doma a útoky sa opakovali.

V rozhovore pre Diario La Libertad Angelica povedala, že muž ju neraz zamykal v dome. Inokedy jej zas nedovolil ísť ani na toaletu. V septembri v roku 2018 sa ju muž napokon údajne pokúsil zabiť. Po úteku Angelica 6 mesiacov blúdila ulicami, až sa nakoniec dostala do útulku pre ženy. Tu sa však situácia nezlepšila a Angelica musela znášať šikanu zo strany ostatných žien v útulku. Nakoniec ju situácia dohnala k skoku do mora.

Napokon však žena svoj skutok oľutovala a verí, že ju zachránil Boh. Pre RCN dodala, že sa znova narodila a keby mala na výber inú možnosť, nikdy by na samovraždu nepomyslela, v tom momente však nevidela iné východisko.

V celom prípade je zatiaľ stále mnoho nejasností. O Angelice sa však už dozvedela jej dcéra Alejandra Castiblanco. Tá sa s rodinou v súčasnosti snaží vyzbierať dostatok peňazí na to, aby mohla matku previezť do Bogoty.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )