Foto: twitter.com (Logan Webb)/Ibagli [CC0], via Wikimedia Commons

V tomto lietadle by nechcel sedieť nikto.

Cestujúci v lietadle Delta Air Lines na vnútroštátnej linke z americkej Atlanty do Baltimoru zažili v pondelok okamihy hrôzy. Asi hodinu po vzlete im posádka oznámila problémy s motorom a to, aby sa pripravili na núdzové pristátie. 

Na internete sa objavilo aj video od cestujúceho Logana Webba, ktorý mal to „šťastie“ a sedel pri okne pri motore. Naň zaznamenal ako z motora odpadla stredová časť a rotovala v motore. Ako uvádza portál abcnews.go.com na záberoch je možné vidieť aj oranžovú žiaru na mieste, kde by mala byť stredová časť motora.

Posádka okamžite cestujúcim oznámila, aby sa pripravili na núdzovú situáciu. Našťastie lietadlo pristálo bez problémov a nikto neutrpel žiadne zranenie. Avšak cestujúci boli poriadne vydesení, čomu sa nemôžeme čudovať.


Lietadlo spoločnosti Delta Air Lines bolo typu McDonnell Douglas MD-88. Ide o staré 32-ročné lietadlo, jedno z najstarších, aké má letecká spoločnosť k dispozícii. Motory sú umiestnené v zadnej časti a nie pod krídlami, ako býva zvykom a piloti na takýto typ lietadla nie sú až tak zvyknutí.

Lietadlo MD-88 si vyslúžilo nelichotivú prezývku Mad Dog (šialený pes) pretože je ťažké, nemotorné a nedá sa s ním dobre manévrovať. Delta Air Lines ho plánuje vyradiť na budúci rok.

Cestujúci ale aj vďaka pilotom bezpečne pristáli a letecká spoločnosť ich za nepríjemný incident odškodnila stravovacím poukazom a kreditom 30 dolárov na ďalší let.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )