Foto: HBO

Je to tu.

Poslednú sériu Game of Thrones uvidíme už o pár dní. Presnejšie o dva týždne. Ide o udalosť obrovských rozmerov vo svete televízie. Dokonca by sa dalo tvrdiť, že ide o najväčší seriál vôbec. Predstaviteľ Tyriona Lannistera, Peter Dinklage, varoval divákov, aby sa pripravili na bitku, vďaka ktorej bude vyzerať Battle of the Bastards, ako jazda v zábavnom parku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Zmieňovaná bitka mala televíziu stáť 15 miliónov, čo by znamenalo, že rozpočet pre poslednú sériu sa vyštveral na neuveriteľných 90 miliónov dolárov. Aj napriek tomu, že na poslednú sériu bolo nutné čakať o čosi dlhšie, nehovoríme kvôli tomu o zlej veci. Prezident televízie HBO, Casey Bloys divákom prisľúbil, že menší odklad premiéry je rozhodne dobrým znamením.

Viac času, viac kvality

Pre Entertaiment Weekly vysvetlil, že tvorcovia seriálu, David Benioff a Dan Weiss si môžu nechať toľko času, koľko budú potrebovať. A to z jednoduchého dôvodu. Chce aby mu doručili výsledný produkt, ktorý je aj v ich očiach perfektný. O poslednej sérii toho zatiaľ nevieme veľa, no siahodlhé epizódy so stopážou celovečerného filmu sú jej hlavným lákadlom.

Na to, aby sme sa dozvedeli, kto prežije (a kto zomrie) je ešte priskoro, no niečo málo nám môže napovedať aj dlho očakávaný trailer. Podľa Maisie Williams bude kľúčové pre absolútne pochopenie poslednej série, mať v živej pamäti tú prvú. Kým sa nedočkáme premiéry, je jasné, aká aktivita nás teda v najbližších dvoch týždňoch čaká.

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články