foto: HBO

Ktorá postava lezie divákom najviac krkom a ktoré scény sú inšpirované skutočnou udalosťou? Ak poznáte odpoveď na tieto otázky, kvíz zvládnete ľavou zadnou.

Záverečná séria Game of Thrones sa nezadržateľne blíži. Tisícky fanúšikov po celom svete sa už nemôžu dočkať. Ak patríte medzi nich a ste presvedčení, že o vašom obľúbenom seriáli viete úplne všetko, overte si to v našom kvíze.

Pripravili sme si kvíz pre pravého fanúšika Game of Thrones. Preverí vaše znalosti o obľúbených seriálových charakteroch, samotných hercoch alebo scénach, ktoré sme mohli v predošlých sériách vidieť. Ak neovládate všetky zaujímavosti veríme, že sa ich vďaka nám dozviete.

Akému ochoreniu musela čeliť Emilia Clarke počas natáčania?

Predstaviteľka Daenerys Targaryen sa okrem údelov, ktoré sa diali postave, musela vysporadúvať aj s vlastnými zdravotnými problémami. Až dvakrát totiž utrpela aneuryzmu mozgu.

Kto sa stal v diváckom hlasovaní najobľúbenejšou seriálovou postavou?

Za svojho najväčšieho miláčika si fanúšika zvolili práve Tyriona. Ide o jednu z najvýraznejších postáv seriálu a preto niet pochýb, že si získal obľubu u divákov. Z celkového počtu 67 epizód sa dokonca objavuje až v 61 z nich.

Ktorá dvojica tvorí pár aj v skutočnosti?

Kto dostal možnosť sadnúť si na Železný trón?

V júni 2014 sa zúčastnili kráľovná Alžbeta II. a princ Philip natáčania Game of Thrones v Belfaste. Kráľovná dostala možnosť sadnúť si na Železný trón, avšak musela ju odmietnuť. Nemôže totiž sedieť na žiadnom cudzom tróne, dokonca ani v prípade, že ide iba o filmovú rekvizitu.

Ktorá postava sa stala divákmi najviac nenávidená?

Fanúšikovia si za postavu, ktorú najviac nenávidia, zvolili práve Cersei. Nie je to však prekvapenie vzhľadom na charakter jej postavy. Herečka Lena Headey, ktorá ju stvárnila, priznala, že diváci jej tento hnev dajú často pocítiť aj v bežnom živote.

Kto je autorom knižnej predlohy Game of Thrones?

foto: Henry Söderlund [CC BY 4.0], via Wikimedia Commons
Už dnes kultový autor fantasy George R. R. Martin stojí aj za ságou Game of Thrones. Patrí medzi najvýraznejších spisovateľov svojho žánru súčasnosti.

Ktorá nezabudnuteľná scéna nie je inšpirovaná skutočnou udalosťou?

Námet na Krvavú svadbu pochádzal s dvoch reálnych udalostí, ktoré sa odohrali v stredovekom Anglicku a Walk od Shame v skutočnosti zažila aj milenka kráľa Eduarda IV. Jane Shore, keď musela kvôli obvineniam zo zrady prechádzať v spodnom prádle po uliciach Anglicka.

Kto mal mať medzi sebou milostnú scénu, no napokon sa nikdy neudiala?

Autor knižnej predlohy ságy mal počas nakrúcania v zálohe ešte jednu zvláštnu scénu. Mala zachytávať romantický vzťah medzi Jonom a Aryou. Môžeme však byť radi, že k jej sfilmovaniu nikdy nedošlo a ich vzťahy zostali iba v priateľskej rovine.

Brat ktorej speváčky je v skutočnosti predstaviteľ Theona Greyjoya?

foto: Thesupermat [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons
Postavu Theona si zahral Alfie Allen. Iba málokto vie, že je starším bratom známej speváčky, ktorá mala tiež možnosť objaviť sa v seriáli, no napokon ju odmietla.

Ktorý známy spevák sa objavil v jednej časti Game of Thrones?

foto: By Drew de F Fawkes - Ed Sheeran, V Festival 2014, Chelmsford, CC BY 2.0, Link
V prvej časti siedmej série sa objavil aj obľúbený spevák Ed Sheeran. Svoju rolu snov si však zahral iba na pár sekúnd.

Medzi ktorými postavami je príbuzenský vzťah, no ešte o tom netušia?

V šiestej sérii sme sa konečne dozvedeli, kto sú skutočnými rodičmi Jona Snowa. Nie je synom Neda Starka ale jeho sestry Lyanny a Rhaegara Targaryena. Táto informácia však môže značne skomplikovať jeho vzťah s Daenerys. Podľa nej je totiž synovcom Daenerys a tak ide o incest.

Na ktorom mieste sa nenatáčal seriál?

Game of Thrones sa natáčal na viacerých miestach Islandu alebo Španielska. V Nórsku však nie.

Koho vnučka stvárnila Talisu Stark?

foto: Wikimedia
Talisa Stark alebo Oona Chaplin je v skutočnosti vnučkou Charlieho Chaplina, jedného z najvýraznejších predstaviteľov nemej éry filmu.

Ktorý výrobca alkoholu vytvoril špeciálnu edíciu inšpirovanú seriálom?

Škótska whisky Johnnie Walker uviedla na trh špeciálnu edíciu White Walker. Keď sa fľaša namrazí, objaví sa na nej nápis: „Winter is here.“

Koho napichnutá hlava sa objavila v jednej z častí?

foto: Eric Draper
Pred Červenou baštou sme v jednej z častí mali možnosť vidieť napichnutú hlavu bývalého prezidenta Spojených Štátov Georga Busha. Tvorcom seriálu však nešlo o žiaden politický odkaz, jednoducho použili to, čo mali k dispozícii.

foto: HBO
Uložiť článok

Najnovšie články