foto: Pixabay, howwouldwesurvive.com

Ako presvedčiť zástancov plochej Zeme o ich omyle?

Mnoho ľudí, ktorí veria teórii o plochej Zemi, berie celý „hoax“ o Slnku ako strede našej slnečnej sústavy až príliš vážne. Za pádne dôkazy považujú videá na YouTube a „vysoká škola života“ im dala omnoho viac ako akákoľvek hodina fyziky či vedecké dôkazy. Vyzerá to však tak, že ľudia toho začínajú mať už plné zuby. 

V konverzácii na Reddite niekoľko používateľov navrhlo, aby sa vytvorila nová reality šou, ktorá by im najlepšie dokázala, že sa mýlia. V nej by bolo niekoľko fanatikov teórie plochej Zeme vyslaných na „kraj sveta“. Tým je podľa nich veľká ľadová stena, ktorú strážia vojenské jednotky alebo možno aj Bieli Chodci na južnom póle. Informácie o tomto obrovskom ľadovom múre sú podľa nich zatajované, aby pravda nevyšla najavo.

Pixabay

Podľa iných používateľov by ste ich o vašej pravde nepresvedčili, ani keby ju videli na vlastné oči. Vedu a fakty by spochybňovali naďalej. „Osobne si myslím, že ak chcete popierať vedu takýmto hlúpym spôsobom alebo spochybňovať fakty o NASA, mali by vám zakázať používať čokoľvek, čo bolo vďaka vede vyrobené. Nech žijú v búdach s nulovým prístupom k technológiám,“ píše jeden používateľ.

Nakoniec niekto navrhol, že namiesto vyslania skupiny na okraj Zeme by sme ich mali posadiť do raketoplánu, aby si údajne plochú Zem pozreli na vlastné oči. „No potom, ako by videli Zem, raketa by proste šla ďalej a ďalej a ďalej,“ píše jeden používateľ. No je tu šanca, že by spochybňovali aj možnosť cestovania vesmírom.

Pozri aj: Gravitácia neexistuje, Zem ovládajú Jezuiti a Slnko je také isté veľké ako Mesiac. Kontroverzný rozhovor so Slovenkou Michaelou o plochej Zemi vám dá odpoveď na všetky otázky

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články