oscarchamps.com

Mnohé filmy boli poznačené tragickými udalosťami, nehodami, alebo aj kuriozitami, ktoré poškodili zdravie či dokonca spôsobili smrť. Prečítajte si, čo všetko nepríjemné sa stalo v niektorých známych veľkofilmoch.

Mnohí ľudia žijú v domnení, že natáčanie filmov je pomerne bezpečná činnosť. Vo viacerých prípadoch to však vôbec nie je pravda. Každý deň pri natáčaní filmov dochádza k zraneniam a ničím neobvyklá nie je ani smrť na pľaci, aj keď to našťastie nebýva pravidelné. Dnes vám prinášame prehľad filmových lahôdok, pri ktorých však natáčanie neprebiehalo vždy podľa plánov a hercov sužovali rôzne zranenia, choroby, ale napríklad aj ožiarenia radiáciou.

Titanic

thedailybeast.com
thedailybeast.com

Počas natáčania tohto veľkofilmu sa udiala jedna bizarná vec. 50 členov štábu sa priotrávilo halucinogénnou drogou PCP, ktorú niekto primiešal do jedla. Mnohí pociťovali úzkosť, no nakoniec sa nikomu našťastie nič nestalo. To však neplatilo o natáčaní. Kate Winslet dostala zo studenej vody zápal pľúc a tiež sa skoro utopila. Okrem toho, mnohí ľudia z komparzu utŕžili zlomeniny či rôzne tržné poranenia.

The Conqueror

playbuzz.com
playbuzz.com

Film vznikol v 1956 a v úlohe Džingischána sa predstavila hviezda westernových filmov, John Wayne. Film bol však natáčaný v americkej púšti, a to práve v oblasti, kde americká armáda testovala svoje atómové zbrane. Všadeprítomný prach, ktorý bol ešte rozvírený dupotom koní, vdychovali všetci naokolo, a tým si do pľúc dostávali rádioaktívny prach. O niekoľko rokov mnohí herci a členovia štábu zomreli na rakovinu vrátane Johna Wayna.

Mechanický pomaranč

oscarchamps.com
oscarchamps.com

Pri pomyslení na filmovú klasiku od Stanleyho Kubricka asi každého napadne scéna, kedy má herec Malcolm McDowell prišpendlené oči. Táto scéna však hercovi reálne ublížila. Poškodila sa mu rohovka a bol dokonca prechodne slepý.

Vrana

desktopimages.com
desktopimages.com

Film Vrana v hlavnej úlohe s Brandonom Leem sa stal pre neho osudným. V scéne, keď ho mali zasiahnuť strelou zo zbrane, rekvizitári nachystal pištoľ a vložili do nej slepý náboj. Nevšimli si však, že v hlavni bol ostrý náboj a pri výstrele ho zasiahol do hrude. Brandon na následky streľby podľahol. Film sa potom dokončil za pomoci dablérov.

Návrat do budúcnosti

blogspot.com
blogspot.com

Natáčanie filmu Návrat do budúcnosti III takmer viedlo k smrti hereckej hviezdy Michaela J. Foxa. V scéne, kde mal slučku okolo krku, sa na ňu náhodou nebezpečne zavesil a dokonca stratil vedomie. Keď mu dali slučku rýchlo z krku dole, po chvíli sa našťastie prebral.

Stroskotanec

billmuehlenberg.com
billmuehlenberg.com

Tom Hanks pri vzniku tohto filmu takmer prišiel o nohu a mohlo to dopadnúť aj oveľa horšie. Ku koncu natáčania, ktoré prebiehalo na Fidži, sa mu do malej rany na nohe zaniesla infekcia. Tom Hanks si však z toho veľkú hlavu nerobil. Keď sa však infekcia začala rozširovať, Hanks navštívil lekára. Ten mu zhrozený oznámil, že má ranu zapálenú stafylokokom a bol veľmi blízko tomu, aby dostal otravu krvi. Hanks strávil v nemocnici tri dni a celé natáčanie sa kvôli tomu pretiahlo o tri týždne.

Trilógia Pán Prsteňov

az616578.vo.msecnd.net
az616578.vo.msecnd.net

Túto úspešnú trilógiu poznačilo veľké množstvo zranení. Viggo Mortensen bol pri bojovej scéne zranený a vyrazili mu zub. Ďalej si Ian McKellen narazil hlavu o strop, no scéna bola taká dobrá, že ju nechali vo filme. Orlando Bloom si pri páde z koňa zlomil niekoľko rebier. Zranili sa tiež desiatky ľudí z komparzu a mnohí kaskadéri. V niektorých momentoch boli tvorcovia scén zúfalí, keďže sa takmer po každej scéne niekto zranil.

Umučenie Krista

denofgeek.com
denofgeek.com

Tento náboženský veľkofilm bol skutočným umučením, a to najmä pre predstaviteľa Ježiša, Jamesa Caviezela. Ten toho pri natáčaní zažil skutočne dosť. Pri nesení kríža si vykĺbil rameno, nesprávny úder bičom pri mučiacich scénach mu urobil na chrbte veľkú jazvu a navyše dostal kožnú infekciu. Vrcholom však bolo, keď ho počas búrky zasiahol blesk.

Smrtonosná pasca

tracking-board.com
tracking-board.com

Toto natáčanie poznačilo sluch Brucea Willisa. V scéne, kde Bruce Willis strieľa pod stolom, sa zvuk z jeho zbrane nemal v malom priestore kam šíriť a poškodil hercovi ľavé ucho. Kvôli tomu Bruce Willis prišiel o 2/3 sluchu na ľavom uchu.

XXX

asset1.net
asset1.net

Pri tomto filme, ktorý sa natáčal v Prahe, došlo k tragickej udalosti. Kaskadér a dablér Vina Diesela zomrel pri natáčaní nebezpečnej scény. Harry O’Connor prevádzal parasaillingovú scénu, ktorú urobil na prvý pokus výborne a štáb bol s jej prevedením spokojný. Samotný O’Connor však chcel scénu ešte raz zopakovať, aby bola dokonalá a práve to sa mu stalo osudným. Vo veľkej rýchlosti narazil do stĺpa na Palackého moste a zraneniam namieste podľahol. Vo filme však boli údajne použité zábery aj z tragického druhého pokusu, čo ťažko niesli rodičia zosnulého herca. O’Connorová sestra dokonca tvrdila, že film spôsobil jej mame mŕtvicu a napokon aj jej skorú smrť.

Ak teda budete nabudúce pozerať niektorý z týchto filmov, spomeňte si na to, že za mnohými veľkolepými zábermi stoja stovky zranení a ublížení a v niektorých prípadoch žiaľ aj úmrtia.

interez.sk (Matej Mensatoris), allday.com
0
Uložiť článok
Komentovať