Ilustračné foto: Unsplash

Ostrov, more, maják. Zaujímavejšiu pracovnú pozíciu by ste momentálne hľadali len ťažko, oplývať nemusíte ani odbornými znalosťami.

Ak ste si v poslednej dobe povedali, že vás už vaše aktuálne zamestnanie nenapĺňa a radi by ste vo svojom živote urobili zásadnú zmenu, tento článok zrejme bude práve pre vás. Len pár hodín jazdy autom sa totiž môže nachádzať práca, ktorá zaujala množstvo ľudí. Upozornil na ňu portál novinky.cz.

Strážca majáka

Majáky známe z pobrežných oblastí už minimálne vo filmoch videla väčšina ľudí. Pre niekoho strašidelné, pre iného zase zaujímavé či romantické. A ak patríte do tej druhej skupiny, určite vás zaujme aj pozícia strážcu majáka, ktorú momentálne otvorili na nemeckom ostrove Wangerooge v Severnom mori. Nástup je podľa dostupných informácií možný ihneď a čo je dôležité, nemusíte oplývať žiadnymi špeciálnymi odbornými znalosťami z námorníctva. Niektorí hovoria o zamestnaní snov.

Dôvodom je to, že maják už niekoľko rokov neplní svoju pôvodnú funkciu a v súčasnosti slúži ako múzeum či miesto vhodné na rôzne kultúrne akcie. S ponúkaným platom 2 500 eur bude úlohou strážcu predaj vstupeniek, vpúšťanie turistov, či udržiavanie interiéru a exteriéru majáka. Niečo však predsa len musíte pri záujme o túto prácu splniť.

Očakáva sa, že uchádzač bude v dobrej fyzickej kondícii, nakoľko je potrebné každodenne minimálne 2-3 krát zvládnuť vyšliapať 160 schodov. Ako výhoda slúži aj základná technická zručnosť pri jednoduchých opravách v objekte a jeho okolí. Spomínaný ostrov je od slovenských hraníc vzdialený približne 10 hodín jazdy autom.

Uložiť článok

Najnovšie články