Foto: Pixabay

Mnohí ľudia, najmä za našimi hranicami v anglicky hovoriacich krajinách, si obľúbili umelú inteligenciu Alexa od spoločnosti Amazon. Tá ale nie je vždy úplne bez chyby.

Pred vyše mesiacom sme vás informovali, že zákazníkov Amazonu straší Alexa démonickým smiechom v  tých najnevhodnejších situáciach. Teraz síce svojich zákazníkov nestraší takouto formou ale inou, ktorá môže byť v konečnom dôsledku podobne desivá. Šíri medzi nimi totiž konšpiračnú teóriu. 

Myšlienka takejto umelej inteligencie je pritom veľmi dobrá. Stačí sa jej opýtať, napríklad koľko je hodín, či kto hral v tom a či v inom filme alebo hocijakú inú otázku a mali by ste sa okamžite dočkať odpovede bez toho, aby ste vybrali z vrecka smartfón a túto informáciu pracne hľadali. Zariadenia s príjemnou cenovkou presahujúcou niečo vyše sto eur (pri niektorých modeloch aj menej) sa môžete opýtať naozaj hocičo.

Čo sa ale stane, keď sa Alexy opýtate niečo o chemtrails? Niekoľko ľudí sa to pokúsilo a z toho, čo im Alexa prezradila, ostali v šoku.

Alexa tvrdí, že stopy, ktoré po sebe lietadlá zanechávajú sú v skutočnosti chemikálie či biologický materiál. Chemtrails sú rozprašované z veľkej výšky, s cieľom, ktorý verejnosti nie je známy a patrí k “nekalým” programom, ktoré vedú vlády.

Konšpirátori často tvrdia, že vlády pomocou chemtrails manipulujú verejnosť, aby súhlasila s názormi vládnych štruktúr.

Chemtrails samozrejme neexistujú. Biele stopy, ktoré vidíme, že sa tiahnu za lietadlami, sú v skutočnosti kondenzačné stopy spôsobené prachovými časticami a ľadovými kryštálmi zo spalín leteckých motorov, ktoré vytvárajú kondenzačné jadro pre následnú kondenzáciu (v príp. nízkych teplôt kryštalizáciu) vodnej pary prítomnej v atmosfére v prípade, že je ňou presýtená.

Foto: Pixabay

Po zverejnení tejto správy nastala aktualizácia a zariadenie teraz už prinesie relevantnú odpoveď na túto otázku. To, ako zariadenie reaguje na ďalšie konšpiračné teórie zatiaľ jasné nie je. Je ale len otázkou času, keď sa ľudia začnú pýtať na koniec sveta a na planétu X, či konšpirácie ohľadom plochej Zeme. Uvidíme, ako si s tým Alexa poradí. My dúfame, že lepšie ako v prípade otázky na chemtrails.

Pozri aj: Môže to prísť už za 5 rokov. Elon Musk hovorí, že ak svet ovládne umelá inteligencia, stane sa toto

iflscience.com

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )