Foto: Pexels

Ľuboš Belko / / News
Tento scenár sa podobá na sci-fi thriller s nie až tak šťastným koncom.

V skutočnosti sa však nie je čoho obávať. I keď prvotné dojmy a najmä tie z prvej ruky hovoria niečo celkom iné. Ľudia, ktorí si zakúpili zariadenie Alexa, teda umelú inteligenciu, pomocou ktorej môžete ovládať svoj dom, sa stretli s nepríjemnou skúsenosťou.

Požívatelia sa sťažujú na jej podozrivé a desivé správanie. „Ležal som na posteli a snažil som sa zaspať. Alexa sa zrazu hlasno a desivo zasmiala… je vysoká šanca, že ma dnes zabije,“ napísal Gavin Hightower na Twitteri. Bežnou súčasťou tohto systému je, že nie vždy pochopí požiadavky užívateľov.


Keď sa však robot, ktorý ovláda váš domov začne znenazdajky smiať, je to známka toho, že niečo nie je v poriadku. Iný užívateľ sa sťažoval na to, že keď vypol svetlá, Alexa ich znovu zapla. Po treťom pokuse prestala reagovať a namiesto toho sa začala smiať ako čarodejnica.


Ako veľmi trefne poukázal portál Unilad, tieto udalosti sa veľmi nápadne podobajú na legendárny snímok Stanleyho Kubricka, 2001: Vesmírna Odysea. Umelá inteligencia, počítač menom HAL 9000 mal na starosti posádku lode, ktorá smerovala k Jupiteru. Namiesto toho, aby im pomohol misiu dokončiť, rozhodol sa všetkých zabiť. Jednoduché, no efektívne. Našou úlohou je neprenechať absolútnu moc nad našimi životmi strojom.

via GIPHY

Aj napriek tomu, že to znie naozaj hrozivo, Amazon informoval, že o tejto poruche vie a že sa ju pokúsi vyriešiť v najbližších dňoch. Dovtedy sa budú musieť zákazníci zmieriť s občasným, pomerne desivým, smiechom.

Pozri aj: Lacoste vydáva novú kolekciu tričiek, ktoré upozorňujú na ohrozené druhy zvierat

ladbible.com
0
Komentovať (0)