CEN

Matej Mensatoris / / News
Strážca čarodejníckeho väzenia nad nákupným centrom? Podivný mrak vydesil stovky ľudí.

Keď sa nad nákupným centrom v meste Kitwe v africkom štáte Zambia zjavil podivný mrak, mnohí ľudia ostali vydesení a zaskočení. Najviac vydesení však ostali najmä fanúšikovia celosvetovo známych filmov o čarodejníkovi Harry Potterovi. Mrak totiž náramne pripomínal dementorov – strážcov čarodejníckeho väzenia Azkaban, známych svojou temnou stránkou a najmä svojim smrteľným bozkom, ktorým vysajú život z každého živého tvora.

Vykreslenie dementora bolo až tak reálne, že vydesilo aj tých, ktorí filmy o Harry Potterovi nevideli. Veď vznášajúcu sa mátohu nad nákupným centrom nevidíte každý deň.

CEN

Jeden z okoloidúcich ľudí povedal: „Boli sme šokovaní, keď sme videli postavu podobnú človeku, vznášajúcu sa v oblakoch. Celé to trvalo asi 30 minút. Niektorí sa začali modliť, iní radšej utiekli. Bolo to zvláštne“.

blogspot.com/ Warner Bros

Podľa fotografií sa odhaduje, že „dementorí“ mrak mohol merať aj viac ako 100 metrov. Takýto úkaz je skutočne veľmi nezvyčajný a je pochopiteľné, prečo ľudí vydesil. Niektorí ľudia veria, že to bol prejav Boha, iní sú presvedčení, že to bol naozaj dementor. V skutočnosti však išlo o ojedinelý úkaz, ktorý rozhodne nie je bežný, no raz za čas sa vyskytuje. Podobne zvláštny úkaz na nebeskej oblohe sa udial aj pred niekoľkými mesiacmi v Japonsku o ktorom sme vám priniesli článok.

Pozri aj: Zmenili sa na nepoznanie. Fascinujúci pohľad na hviezdy z Harryho Pottera po 16 rokoch

interez.sk (mmm), theladbible.com


Komentovať (0)