Foto: 20th Television

Tak sa zdá, že láska naozaj prechádza cez žalúdok.

Kvalitné rande sa nezaobíde bez večere či návštevy kina s poriadnou zásobou koly a pukancov. Pravdou však je, že keď sme s milovaným človekom, akosi prestaneme dávať pozor na to, čo skonzumujeme. Jeme to, na čo máme chuť. Veď ani na rande sa predsa nebudeme „strápňovať“ zeleninovým šalátom. Nová štúdia však ukázala, že zadaní ľudia by si mali začať dávať  väčší pozor na postavu. Dokázali, že status „zadaný“ práve dvakrát neprospieva štíhlej línii.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak máte okolo seba ľudí, ktorí sú už nejaký ten piatok v manželstve, určite vám dajú za pravdu, že na svadobných fotografiách vážili podstatne menej, než v súčasnosti. (Česť výnimkám). Láska ide cez žalúdok a preto si vzájomne partneri neraz dokazujú lásku cez skvelé koláče, jedlo či pochutiny, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou spoločných večerov. Preto nečudo, že po pár mesiacoch randenia zistíte, že vám akosi robí problém zapnúť sa do obľúbených nohavíc.

Spokojnosť sa odzrkadlí na váhe

Photo by Sarah Swinton on Unsplash

Austrálski vedci z univerzity v Queenslande v rozsiahlej desaťročnej štúdii zozbierali údaje od 15-tisíc ľudí, pričom prišli na skutočnosť, o ktorej akosi všetci vieme, no málokedy sme to schopní pripustiť. Zadaní ľudia, ktorí žijú v spokojnom manželskom zväzku, boli ťažší v priemere o takmer 6 kilogramov (5,8 kilogramov) oproti im nezadaným rovesníkom. To však nie je všetko. Taktiež zistili, že za rok strávený vo vzťahu, priberieme v priemere 1,8 kilogramu. Podľa vedcov môžu za to najmä poriadne tradičné večere, nedostatok pohybu či leňošenie na gauči spojené s nadmernou konzumáciou pochutín.

Viac domácej stravy no menej pohybu

Photo by Rawpixel.com on Unsplash

I keď zadaní ľudia jedia menej fast-foodu, predsa len konzumujú viac, než je pre nich zdravé, čo sa nutne odzrkadlí na hmotnosti. Ďalším dôvodom priberania je psychologický faktor. Akoby obaja partneri na podvedomej úrovni boli presvedčení o tom, že sa už tak nemusia starať o svoju postavu, keďže majú pri sebe partnera, ktorý ich má rád, takých akých sú. Preto si viac doprajú.

Ak aj vás nemilo prekvapil tento negatívny aspekt šťastného vzťahu, môžete ho brať len ako varovanie. Veď rande nemusíte stráviť len v kine či na gauči pred televízorom. Môžete spolu vybehnúť na túru, do fitnescentra alebo si aspoň kúpte psa. Práve on vás bude ťahať na čerstvý vzduch.

Pozri aj: Máte staršieho alebo mladšieho partnera? Vedci odhalili, aký by mal byť vekový rozdiel, aby bol váš vzťah ideálny

ladbible.com

Najnovšie články