Ilustračné foto: Pixabay

Do záchrannej akcie po páde dvojičiek sa zapojilo množstvo záchrancov. Pripomeňme si ozajstných zvieracích hrdinov, ktorí preukázali veľké množstvo odvahy.

Včera sme si pripomínali smutné výročie teroristického útoku, ktorý sa odohral 11. septembra 2001 v New Yorku. Okrem spomienky na obete si uctime aj odvážnych psích záchranárov, ktorí pomáhali ľuďom v tých najhorších situáciách. 

Po zásahu lietadiel do dvojičiek sa rozpútala záchranná akcia, do ktorej bolo zapojených takmer 10- tisíc záchranárov. A dokonca 300 z nich bolo psov.

Zlatá retríverka Bretagne strávila spolu so svojou majiteľkou, dobrovoľnou hasičkou Denise Corliss, 10 dní na mieste útoku a pomáhali so záchranou. Denise začala svoju fenku trénovať na pátranie a záchranu už v keď mala 8 mesiacoch. Duo neskôr získalo certifikát FEMA a pomáhali na záchranných misiách, napríklad pri hurikánoch Katrina, Rita či Ivan.

Nemecký ovčiak Apollo spolu so svojím majiteľom Petrom Davisom boli povolaní na pomoc pri záchrannej operácii po teroristickom útoku. Boli na mieste len neuveriteľných 15 minút po tragédii. Apollo prišiel v ten deň takmer o život, kvôli ohňu a padajúcim troskám. Prežil len vďaka tomu, že chvíľu predtým padol do vody vďaka čomu bol mokrý.

Ďalší nemecký ovčiak, ktorému sa podaril obdivuhodný čin, bol Trakr spolu s kanadským policajtom Jamesom Symingtonom. Vďaka nemu objavili Genelle Guzman-McMillan, ktorá zostala uviaznutá v budove dlhých 27 hodín. Trakr sa stal ozajstným hrdinom a jeho DNA neskôr použili na klonovanie ďalších psov.

Labrador Roselle nemal 11. septembra na výber. Počas útoku sa totiž nachádzal v budove spolu so svojím majiteľom Michaelom Hingsonom. Keď lietadlo zasiahlo budovu, ani na chvíľu nezaváhal a pomáhal nielen svojmu majiteľovi, ale aj ďalším 30 ľuďom dostať sa do bezpečia. Nezastavili ho ani trosky či obrovský prachový oblak.

Toto je len časť psích hrdinov, ktorí odhodlane pomáhali po útoku. Znova nám tak potvrdili, že pes je naozaj najlepším priateľom človeka a pre záchranu svojho majiteľa alebo ostatných ľudí, sú ochotní riskovať životy. Pri tejto záchrannej akcii totiž pomáhali aj neuveriteľných 12 hodín denne. Dokonca bolo hlásené, že množstvo z nich trpí depresiou, pretože nachádzali len telá mŕtvych ľudí. Na ich odvážne úsilie by sme teda nemali zabúdať.

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články