foto: Unsplash

Počasie sa bude opäť výrazne meniť.

V priebehu dnešného dňa počítajte na našom území opäť prevažne so zamračeným počasím a na mnohých miestach nášho územia sa budú vyskytovať zrážky. V polohách do 400 m n.m. pôjde prevažne o zrážky dažďové. 

Sneh však už dnes nebude pribúdať. Bude sa skôr topiť. Dnešné teploty sa totiž budú pohybovať nad nulou od 0 do +5°C. Na západe môže byť až do +8°C. Od zajtra nás čaká oteplenie. Do našej oblasti začne prúdiť teplý vzduch. Nad Talianskom a centrálnym Jadranom sa začína zvýrazňovať mohutná tlaková výš. Okolo tejto tlakovej výše už počas víkendu začal nad Pyrenejský polostrov zatekať teplý vzduch od juhozápadu. Teploty dosiahli až hranicu +25°C a teraz tento teplý vzduch mieri ďalej do Európy.

foto: imeteo.sk

Najbližšie dni aj nás čakajú vysoké teploty. Zatiaľ čo dnešný deň bude ešte teplotne podpriemerný, tak zajtrajší deň už prinesie teploty nad hranicou dlhodobého normálu. Teploty už zajtra vystúpia nad hranicu +10°C a pohybovať sa budú až na +12°C.

Viac informácií o počasí nájdete na iMeteo.sk.

Pozri aj: Black Friday od Ryanairu začal už dnes! Letenky z Bratislavy si tak dnes do polnoci môžete kúpiť už od smiešnych 5 eur

iMeteo
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )