Foto: Epic Drama

Slečna Scarletová, detektív v sukni vyrieši každý prípad.

Ponuka zaujímavých televíznych seriálov je v súčasnosti pomerne veľká. Vyberať si však môžete nielen z toho, čo ponúkajú obľúbené streamovacie služby ako Netflix či HBO GO, ale aj z programov tunajších televíznych staníc. O sprostredkovanie kvalitnej produkcie svojim divákom veľkým úsilím dbá aj stanica Epic Drama. Tá už tento týždeň ponúkne novinku v podobe novej historickej detektívky. A prípady tentokrát nebude riešiť chlap, ale emancipovaná žena – slečna Eliza Scarletová. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Londýn, 80. roky 19. storočia. Alebo aj Dublin, rok 2020. Čo majú tieto dva údaje spoločné? V prvom časopriestore sa odohráva nový seriál Slečna Scarletová a Vojvoda (Miss Scarlet and the Duke) a v tom druhom sa zasa natáčal. Či bol problém nájsť v preľudnenom Londýne miesto k filmovaniu scén, ktoré mali verne pôsobiť ako spred 140 rokov alebo by sa filmovanie v jednom z najľudnatejších miest sveta finančne nevyplatilo, to netušíme. Každopádne kulisy írskeho hlavného mesta pôsobia ako verná napodobenina starej verzie metropoly Albionu.

Historický detektívny seriál Slečna Scarletová a Vojvoda už čoskoro na Epic Drama. Foto: Epic Drama

Hviezdne obsadený seriál

Rovnako tak vierohodne pôsobia aj výkony hercov v hlavných úlohách seriálu. V úlohe Elizy Scarletovej sa predstaví Kate Phillipsová, ktorá sa preslávila najmä vďaka historickému seriálu Wolf Hall či snímky Gangy z Birminghamu (Peaky Blinders), ale aj v populárnom seriáli The Crown. Úspešne jej sekunduje „Vojvoda“ Stuart Martin, ktorý nie je skutočným vojvodom, ale „len“ policajným inšpektorom Williamom Wellingtonom a Vojvoda je jeho prezývka. Tento herec zase zažiaril ako Silas v seriáli Jamestown. Do roly podvodníka Mojžíša bol zasa obsadený Ansu Kabia alebo aj Eddie Knight zo seriálu Svet v plameňoch (World On Fire).

Foto: Epic Drama

Eliza sa súkromným očkom nestala úplnou náhodou. Zaujímala sa o prácu detektíva už skôr, nakoľko ju predtým vykonával jej otec, ktorý vlastnil detektívnu agentúru. Eliza nikdy nenaplňovala definíciu pravej dámy 19. storočia, splňujúcu očakávania konvenčnejších obyvateľov, aj keď bola dostatočne šarmantná.

Hneď na úvod umiera detektív Henry Scarlet a na jeho miesto nastupuje ambiciózna Eliza, ktorá okoliu smrť svojho otca tak trochu zamlčí. Výrazne jej v tom pomáha Vojvoda Wellington, v minulosti chránenec jej otca, ktorý začína brať vážne Elizine úmysly stať sa detektívkou až po tom, ako sa jej podarí vyriešiť zdanlivo nevyriešiteľný prípad. Vďaka nej je totiž oslobodený nevinný muž, ktorý bol nájdený na mieste činu vraždy so zakrvaveným nožom v ruke.

Prvá séria exkluzívne na stanici Epic Drama

Zatiaľ bola natočená prvá séria tohto seriálu, ktorú si budú môcť už čoskoro pozrieť aj slovenskí diváci, a ktorá mala v originálnom znení premiéru na jar tohto roka. O úspechu seriálu svedčia aj skutočne pozitívne hodnotenia. Na ČSFD ich zatiaľ veľa nie je, no prevažujú vysoké čísla. Na IMDb získala Slečna Scarletová vďaka prvej sérii z 10 možných bodov 7,4.

Každý zo šiestich dielov seriálu prináša originálne zápletky, napätie, ako aj mysteriózny nádych a jednoznačne v ničom nezaostáva za slávnejšími detektívkami tej doby, v ktorých sa objavuje najčastejšie neslávne známa reálna postava Jacka Rozparovača.

Skvelé zápletky zo seriálu Slečna Scarletová a Vojvoda si môžete pozrieť každý utorok od 15. septembra o 21:00 na televíznej stanici Epic Drama s českým dabingom.

Najnovšie články