Foto: Profimedia

Chcete ísť na pláž, no nechcete cestovať ďaleko?

Nedávno sme vás informovali o tom, že najlacnejšiu dovolenku v Európe si môžete užiť v Algarve. Takpovediac pod nosom ale máme množstvo ďalších pláží. Aj v Británii sa ich nachádza niekoľko, o ktorých ste možno ešte ani nepočuli, no svojou krásou vám vyrazia dych.

Článok pokračuje pod videom ↓

Toto sú najkrajšie skryté poklady

Ako informuje Mail Online, web Holiday Cottages sa rozhodol vybrať niekoľko pláží, ktoré sú považované za britské poklady, no vie o nich len málokto. Nie sú teda preplnené ľuďmi, no sú nádherné a budete mať pocit, že ste sa ocitli na nejakom odľahlom exotickom mieste.

Foto: Profimedia

Medzi miesta, ktoré by ste mali zapísať na svoj cestovateľský zoznam, jednoznačne patrí Church Door Cove v Pembrokeshire. Zátoka v tvare amfiteátra sa nachádza neďaleko dediny Manorbier. Je ukrytá pod strmými útesmi a dostanete sa k nej len po pobrežnej ceste. Miesto má na TripAdvisore skvelé hodnotenia, ľudia pláž a okolitú prírodu odporúčajú ako dokonalé miesto na relax.

Perfektné miesto na šport či piknik

Za zmienku stojí aj Embleton Bay v Northumberlande. Toto menej známe miesto sa nachádza neďaleko obce Embleton a núka bielu piesočnatú pláž, ktorá sa tiahne na míle ďaleko. Okrem iného je zátoka známa aj vďaka možnostiam pozorovať vtáctvo a iné voľne žijúce zvieratá. Nenechajte si ujsť ani Kingsgate Bay v Kente. Zátoka je známa vďaka úžasnými bielym kriedovým útesom a morským jaskyniam.

Foto: Flickr/Debjam

Medzi najkrajšie britské pláže jednoznačne patrí aj Porth Iago v Severnom Walese. Táto úchvatne krásna pláž sa nachádza na polostrove Llŷn v Severnom Walese. Má zlatý piesok a tyrkysové more a je chránená skalnatými útesmi. Je to dokonalé miesto na romantický piknik, ale na svoje si tu prídu aj milovníci vodných športov.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články