Albánsko Foto: Unsplash

O Albánsku ľudia hovoria ako o lacnom a neobjavenom Grécku.

V Európe nájdeme množstvo výnimočnývh miest, ktoré sú pre svoje krásy a možnosti každoročne veľkým lákadlom turistov. Medzi obľúbené destinácie Slovákov, kam sa vydávajú pravidelne na letné dovolenky, patria Chorvátsko, Taliansko, Grécko či Španielsko. Na internete sa ale vytvoril ošiaľ o krajine, ktorú by ste si na dovolenku možno ako prvú voľbu nezvolili, no ľudí úplne očarila, upozornil portál LAD Bible

Článok pokračuje pod videom ↓

Hovoríme o Albánsku, ktoré sa aktuálne stáva hitom sociálnych sietí. Dôvodov je hneď niekoľko. LAD Bible spomína, že Albánsko oslovilo publikum na TikToku a ľudia nešetria chválou.

Stále relatívne málo turistov

Na jednej strane Albánsko ponúka kryštálovo čisté more, rozsiahle pláže a na druhej je stále turisticky menej navštevované, než vyššie spomínané obľúbené letné destinácie.

@_reena_rai We love a (relatively) undiscovered gem #placestovisit #placestogo #traveltok #traveltiktok #albania ♬ Somewhere Only We Know – 𓆩♡𓆪

Albánsko očarilo viacerých

Používateľka @_reena_rai uverejnila video, v ktorom priniesla 5 dôvodov, kvôli ktorým sa oplatí Albánsko navštíviť. Aktuálne má takmer 200-tisíc prehratí a spomína v ňom nádherné pláže, na ktorých nie je problém zohnať voľné ležadlo, výborné jedlo či lacné víno. Svojou atmosférou môže na prvý pohľad pripomínať Grécko, ktoré sa teší obľube práve vďaka svojim plážam a čistému moru.

Ľudia v komentároch pod videom zostali z Albánska uchvátení. Nechýbajú reakcie, podľa ktorých je krajina stále zbytočne podceňovaná, ďalší písali, že už Albánsko navštívili a rovnako ich očarilo.

Albánsko Foto: Unsplash

Cenovo dostupné

Cestovateľ @Elisolidum vyzdvihol na Albánsku okrem pláží aj miestne hory, ktoré stojí za to navštíviť.

„Je to jedna z cenovo najdostupnejších krajín, do akých som kedy cestoval, takže je ako stvorená pre low cost cestovateľov a batôžkárov,“ dodal.

Albánsko sa nachádza severne od Grécka, pod Čiernou Horou, na pobreží Jadranského a Iónskeho mora. Prístupné je pre nás letecky, ale dostanete sa sem aj autom. Iba sa pripravte na dlhšiu cestu, trvajúcu niečo cez 13 hodín.