Foto: Facebook - RUŠ Mladá Garda/Polícia Slovenskej republiky

Mladík vraj nebral svoje lieky.

Ešte začiatkom júna Slovenskom otriasol prípad vraždy ukrajinskej študentky v bratislavskom internáte Mladá Garda. Študentku Máriu (21) zavraždil jej priateľ a taktiež študent Volodymyr. Dôvod jeho konania bol doteraz nejasný, no ako sa ukázalo, malo ísť o úplnú banalitu, zistil cas.sk.

Volodymyr síce najprv tvrdil, že telo svojej priateľky iba našiel na izbe a následne zavolal záchranárov, no onedlho sa priznal k vražde. Polícia ho následne priviezla na miesto činu, aby zrekonštruoval všetky udalosti a do prípadu vniesol viac svetla. Jeho motív však zostával nejasný, až doteraz.

Páchateľ trpí schizofréniou

Vyšetrovateľom a sudcom mal Volodymyr detailne popísať, čo predchádzalo vražde. Mária mu vraj nedovolila opisovať počas vysokoškolskej skúšky a zatiaľ čo ona prešla, on dostal Fx. Následne mu nereagovala na správy, čo ho ešte viac rozhnevalo. Prišiel za ňou na izbu a udusil ju.

Vrah sa ale bráni a tvrdí, že sa svoje konanie nemôže. Vraj trpí schizofréniou, na ktorú musí užívať lieky, no v tom čase ich z neznámeho dôvodu nebral. Vraždu mu údajne nadiktovala jeho hlava a on s tým nemohol nič urobiť.

V minulosti bol taktiež viackrát hospitalizovaný na psychiatrii. Teraz mu hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. Či obvinený mohol za svoje konanie, bude predmetom ďalšieho skúmania súdnych znalcov.