iflscience.com

Matej Mensatoris / / News
Obľúbený floridský zábavný vodný park Seaworld oznámil, že už nebude pokračovať s ďalším chovom kosatiek dravých. Kosatky, ktoré majú, v parku nazvali „poslednou generáciou“ kosatiek v Seaworlde....

Obľúbený floridský zábavný vodný park Seaworld oznámil, že už nebude pokračovať s ďalším chovom kosatiek dravých. Kosatky, ktoré majú, v parku nazvali „poslednou generáciou“ kosatiek v Seaworlde. Zároveň tiež potvrdili, že už nebudú chytať kosatky vo voľnej prírode. Tie okrem toho, že vystupovali v zábavných programoch Seaworldu, boli používané tiež na rôznych výstavách. Spoločnosť teda prehodnotila svoju politiku, ktorú si razila dlhých 40 rokov.

S veľkou kritikou Seaworldu sa začalo v roku 2013, keď bol predstavený dokumentárny film „Blackfish“, ktorý priblížil verejnosti život kosatiek v zajatí zábavných parkov.

static1.squarespace.com
static1.squarespace.com

Dokument sa zameriava aj na to, ako kosatky v zajatí zabili niekoľkých ľudí v Seaworlde. Aj keď spoločnosť viackrát odmietla zaobchádzanie s kosatkami ako je opísané v dokumente, povesť spoločnosti to značne ochromilo.

trbimg.com
trbimg.com

V reakcii na to začal Seaworld rozširovať svoje bazény, no poklesy návštevnosti až o 84% im zasadili tvrdú ranu. Ďalšie obmedzenie prišlo v októbri 2015, kedy v Kalifornii zakázali chov kosatiek v zajatí, kde má spoločnosť jeden zo svojich parkov.

„Ako sa mení pohľad ľudí na kosatky, tak sa mení aj Seaworld“ povedal Joel Manby, prezident Seaworldu v reakcii na súčasnú situáciu.

Seaworld teraz úplne zmenil svoju stratégiu, začal spolupracovať s organizáciami zaoberajúcimi sa ochranou zvierat a spolu s nimi chce postupovať od zábavných zážitkov k vzdelávaniu ľudí o týchto nádherných dravých veľrybách.

lemerg.com
lemerg.com

Teší nás, že táto spoločnosť prehodnotila svoj postoj a končí s odchytom a následnou drezúrou týchto vysoko inteligentných morských cicavcov. Aj keď je jasné, že to nerobia úplne dobrovoľne a podľahli tlaku verejnosti, je to výborný signál toho, že verejná mienka dokáže zásadne vplývať na rozhodnutia obrovských korporácii.

0
Komentovať (0)