Foto: TASR - Veronika Mihaliková

Počas 12 hodín môže v Žilinskom kraji a okrese Poprad napadnúť do 15 centimetrov nového snehu.

Sneženie a silnejší vietor môžu v stredu potrápiť najmä oblasti severného Slovenska. Možný je aj výskyt snehových jazykov a závejov. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o vydaní výstrah prvého stupňa informoval na svojom webe.

Výstrahy sú vydané zväčša až do štvrtkového (2. 2.) večera. Počas 12 hodín môže v Žilinskom kraji a okrese Poprad napadnúť do 15 centimetrov nového snehu. „V sume za celé obdobie môže prírastok snehu ojedinele dosahovať 30 až 50 centimetrov,“ spresnili meteorológovia.

Rovnako v celom Žilinskom kraji a tiež v niektorých okresoch Prešovského, Trenčianskeho a Banskobystrického kraja sa môžu tvoriť snehové jazyky a záveje.

Pozor aj na vietor

Silnejší vietor v oblastiach nad 1400 metrov nad morom môže potrápiť väčšinu Žilinského kraja a okresy Poprad, Brezno i Banská Bystrica. Meteorológovia priblížili, že vietor môže dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu a/alebo priemernú rýchlosť 70 až 85 kilometrov za hodinu, čo je až víchrica.

Najnižší stupeň výstrahy pred vetrom platí tiež v okresoch Trnava, Poprad a v Bratislavskom kraji s výnimkou okresu Malacky.

Najnovšie články