Foto: Facebook.com (Polícia Slovenskej republiky)

Polícia v súvislosti s prípadom vykonala štyri domové prehliadky.

V prípade nedeľnej (17. 7.) streľby na Alibernetovej ulici v bratislavskom Novom Meste a na základe výsledkov pitvy zavraždenej ženy došlo k zmene právnej kvalifikácie, a to z trestného činu zabitia na obzvlášť závažný zločin vraždy. Polícia tiež zistila totožnosť zavraždenej, má ísť o 68-ročnú susedu páchateľa, ktorá bola nezvestná od novembra 2021.

TASR o tom informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Polícia v súvislosti s prípadom vykonala štyri domové prehliadky, prehliadky nebytových priestorov i motorového vozidla. „Z doposiaľ vykonaných úkonov a zistení možno dôvodne predpokladať, že žena bola zastrelená v chodbe bytu na Tokajíckej ulici. Predbežné znalecké skúmanie ukázalo, že príčinou jej smrti boli strelné poranenia v oblasti hlavy a krku,“ priblížil Szeiff.

Osem strelných zbraní, 10-tisíc nábojov či množstvo chladných zbraní

Páchateľ následne jej telo rozštvrtil a preniesol na Alibernetovú ulicu, kde sa jej telesných pozostatkov snažil zbaviť v podomácky vyrobenej peci.

Polícia tiež zaistila osem strelných zbraní typu Glock, ktoré mal páchateľ spolu s približne 10-tisíc nábojmi uskladnené v jednom z bytov. Okrem strelných zbraní boli nájdené aj chladné zbrane, nože, mačety či odborná literatúra z oblasti kriminalistiky a zápisky súvisiace so stavbou pece. Počas domovej prehliadky v chate na Alibernetovej ulici boli nájdené odevné zvršky, hodinky a okuliare patriace zavraždenej žene.

Polícia prijala v nedeľu krátko po 8.00 h oznámenie o streľbe na hasičov, ktorí boli vyslaní k požiaru chatky. Jeden hasič utrpel strelné poranenie horných končatín. Po vstupe na pozemok bolo nájdené telo muža, pravdepodobne strelca, bez známok života. Vedľa muža sa podľa polície nachádzala aj krátka strelná zbraň. Polícia začala v tomto prípade viacero trestných stíhaní.