Ilustračné Foto: Unsplash

Pôvod peňazí je zatiaľ neznámy, špekuluje sa s dvomi teóriami.

Predstavte si, že idete po ulici a z neba začnú padať bankovky. Práve to sa v pondelok udialo v nemeckom meste Mainz, kde polícia spolu s hasičmi zhromaždila desiatky tisíc eur, ktoré poletovali po celom sídlisku. 

Mainz je mesto na západe Nemecka, ktoré obýva približne 220-tisíc ľudí. Je známe pre svoju architektúru a ikonické stavby v historickom centre mesta. Od pondelka je však mesto na Rýne okrem histórie známe aj pre veľkú kuriozitu.

Za krádež hrozí pokuta a trestné stíhanie

Na sídlisku Lerchenberg sa ľuďom naskytla naozaj špeciálna príležitosť. Na vlastné oči totiž zažili padanie peňazí priamo z nebies. Aj keď finančný dážď, ktorého hodnota má podľa polície po doterajšom zhromaždení bankoviek hodnotu až 50-tisíc eur, ihneď zalarmoval masu ľudí, nájdené peniaze musia nahlásiť polícii.

Polícia s hasičmi, ktorí boli rýchlo na mieste činu oznámila, že v prípade nájdenia a ukrytia peňazí obyvateľmi hrozí trestné stíhanie. Zodpovedné inštitúcie sa totiž snažia nájsť majiteľa veľkej sumy, ktorého viackrát vyzvali k prihláseniu sa. Keďže za dva dni sa tak zatiaľ nestalo, na povrch vyplávali dve teórie, píše CNN Prima.

Možností je viacero, hovorí sa aj o nelegálnej činnosti

Hypotéz ohľadom pôvodu týchto peňazí a ich majiteľa je viacero. Mohlo ísť o nešťastnú stratu uložených peňazí, ktorú mohol majiteľ, respektíve niekto z jeho blízkych omylom vysypať z krabice, vankúša či matraca. Existuje aj možnosť, že „dážď“ s desiatkami tisíc bol spôsobený schválne, keďže mohlo ísť o peniaze nadobudnuté z nelegálnej činnosti.

0
Uložiť článok
Komentovať